Pielęgnacja

Cellulit – jak się go pozbyć?

„Jak się pozbyć cellulitu?” – to pytanie przewija się przez wszystkie portale i czasopisma o urodzie, niezliczone babskie rozmowy, a nawet polską kinematografię. Odpowiedź na nie chce poznać chyba każda kobieta, której cellulit dosłownie zalazł za skórę.
Cellulit – jak się go pozbyć?

Aż 80% kobiet zmaga się z cellulitem. Mamy dla nich dwie wiadomości – dobrą i złą. Dobra jest taka, że da się go zlikwidować, a zła, że niestety to powolny proces, wymagający konsekwencji w działaniu. Nic tak jednak nie determinuje, jak chęć posiadania pięknej, gładkiej i jędrnej skóry. Ponadto, walka z cellulitem zawsze wpływa pozytywnie na zdrowie – jakby nie było, pojawienie się „skórki pomarańczowej” to skutek nieprawidłowego funkcjonowania układu limfatycznego. 

 

 

Zmień dietę

 

Cellulit powstaje w tkance tłuszczowej, w wyniku zaburzenia metabolizmu, którego przyczyną jest zaś nieprawidłowa dieta, obfitująca w pokarmy wysoko przetworzone, tłuste i niezdrowe, a uboga w witaminy i mikroelementy. Zbędne produkty przemiany materii zamiast zostać wydalone, są, przy takiej diecie, magazynowane w komórkach tłuszczowych, które tworzą nieestetyczne bruzdy. Rozwiązaniem jest przestawienie się na inne, zdrowsze jedzenie: warzywa, owoce, produkty z pełnego ziarna, chudy nabiał, ryby, zioła. Starajmy się dostarczać sobie dużo witamin, błonnika, nienasyconych tłuszczów roślinnych, a unikajmy tłuszczów zwierzęcych, soli, cukru i dań typu fast food. W oparciu o konsultację lekarską możemy też przeprowadzić dietę oczyszczającą, która jest niezawodna w likwidacji toksyn. 

 

 

Odstaw używki

 

Nie tylko pity regularnie alkohol i palenie papierosów sprzyjają „skórce pomarańczowej”. Duże ilości kawy również przyczyniają się do zatrzymania toksyn w organizmie. Tym bardziej, jeśli prowadzimy przy tym siedzący tryb życia. Nie oznacza to konieczności całkowitego rezygnowania z tego napoju, lecz ograniczenia go do rozsądnej ilości. Jeżeli mamy nawyk nieustannego picia kawy w pracy, stopniowo przestawmy się na popijanie herbatek ziołowych.

 

 

Wcieraj kawę i rób masaż

 

Kawa zdecydowanie lepiej zadziała na cellulit od zewnątrz. Kawowy masaż ciała przy użyciu fusów pobudzi krążenie oraz ujędrni skórę. Fusy można połączyć z balsamem, żelem pod prysznic lub oliwką i wcierać w skórę okrężnymi ruchami, najlepiej szorstką rękawicą. Podobne działanie ma także peeling z soli morskiej. Jeśli sól dodamy do fusów i oliwy, wystarczy jeszcze wzbogacić mieszankę o cynamon. Dzięki temu otrzymamy domowy kosmetyk o intensywnym działaniu. Należy go stosować minimum dwa razy w tygodniu.  Oprócz tego, podczas każdej kąpieli należy poświęć kilka minut na zwykły masaż z rękawicą lub szorstką gąbką. Na koniec opłucz ciało kilkakrotnie zimną wodą, co jeszcze bardziej pobudzi krążenie. 

 

 

Ćwicz przysiady

 

Standardowe przysiady, a także przysiady z piłką lub ciężarkami pomogą zwalczyć cellulit na udach i pośladkach. „Skórka pomarańczowa” na brzuchu podda się za to po brzuszkach i regularnych ćwiczeniach z hula-hoop. Trening z ciężarkami sprawdzi się, jeśli naszym problemem jest cellulit na ramionach. Uprawiajmy sport często i regularnie, bo każda forma ruchu to sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. 

 

 

Drogeria a może salom masażu?

 

Kosmetyki antycellulitowe, które mają pomóc w rozbiciu komórek tłuszczowych, mogą być pomocne, ale traktujemy je jako dodatkowe wsparcie. Tak samo jest z tabletkami i suplementami diety, które pobudzają spalanie tłuszczu. 

Jeżeli zaś jesteśmy gotowe odchudzić także nasz portfel, możemy skorzystać z profesjonalnych zabiegów antycellulitowych, takich jak masaż limfatyczny czy endermologia.

 

Komentarze