Kosmetyki

Jak wybrać odpowiedni balsam do ciała?

Regularna pielęgnacja przy pomocy balsamu jest niezbędna, jeżeli zależy nam na utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry. Powinnyśmy nakładać go nawet dwa razy dziennie, nie zważając na porę roku. Ale najpierw wybierzmy taki balsam, który będzie odpowiadał potrzebom naszego ciała.
Jak wybrać odpowiedni balsam do ciała?

Sklepowa półka z balsamami to jedna z tych, przy których, chcąc nie chcąc, spędzamy najwięcej czasu. Producenci oferują nam naprawdę pokaźną kolekcję kosmetyków do pielęgnacji ciała, obejmującą lekkie mleczka, musy, tłuste masła i specyfiki do zadań specjalnych, czyli balsamy antycellulitowe lub brązujące. Często wybór, którego dokonujemy wobec tak szerokiej oferty, jest dość przypadkowy, a nie powinien. Balsam, podobnie jak krem do twarzy czy odżywkę do włosów, trzeba dostosować do indywidualnych potrzeb. 

 

 

Metodą prób i błędów

 

Wytypowanie balsamu idealnego to kwestia przetestowania wielu, często takich, które okażą się dla nas zupełnie nietrafione. Aby było ich jak najmniej, nie sugerujmy się ładnym opakowaniem oraz opinią innych – to, co odpowiada wielu internautkom na forum urodowym, może być w naszym przypadku totalną klapą. Balsam dobierzmy przede wszystkim w oparciu o rodzaj i kondycję naszej skóry, wiek oraz porę roku. Zwróćmy też uwagę na składniki zawarte w kosmetyku. 

 

 

Nawilżanie, natłuszczanie, wyszczuplanie…

 

Każda skóra potrzebuje nawilżenia. Z tym, że skóra wrażliwa nieco innego niż skóra tłusta. Do tej pierwszej nadają się kosmetyki ze składnikami łagodzącymi, na przykład z aloesem, tłusta matomiast wymaga przede wszystkim kosmetyku o delikatnej, lekkiej konsystencji. 

 

Do skóry zwiotczałej stworzono balsamy ujędrniające z kolagenem lub wyciągiem z bluszczu. Jeśli dodatkowo zauważamy oznaki starzenia, poszukujmy w składzie także koenzymu Q10. Skóra sucha i szorstka potrzebuje natłuszczenia, najlepiej z udziałem olejków.

 

Składników do produkcji balsamów jest całe mnóstwo i każdy ma konkretne działanie. Ważne, aby właściwie dobrać je do stanu skóry. Pamiętajmy, że w zależności od pory roku, jej potrzeby również się zmieniają. Latem postawmy na nawilżenie, zimną natłuszczajmy. Rozgraniczmy też poszczególne partie ciała – szorstkie łokcie lub suche ramiona potrzebują intensywniejszej pielęgnacji. Kosmetyki antycellulitowe stosujmy tylko na konkretne miejsca. 

 

Komentarze