Fryzury

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega?

Prostowanie włosów z użyciem keratyny to zabieg, który ma włosy przede wszystkim uzdrowić. Zniszczone, obciążone chemią, puszące się i niesforne włosy odzyskują dzięki niemu formę. Co powinnaś wiedzieć, zanim zdecydujesz się go wykonać?
Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega?

Szansa dla Twojej czupryny

 

Keratyna to naturalny i podstawowy budulec naskórka, włosów i paznokci. Jej niedobór może prowadzić do uszkodzenia naskórka, pękania płytki paznokcia, zaś w przypadku włosów do rozdwajania końcówek i otwarcia łuski włosa, a w następstwie do wysuszenia i łamliwości. Aby przywrócić włosom witalność i blask, stosuje się kosmetyki zawierające keratynę hydrolizowaną. Kuracja przy użyciu szamponów i odżywek jest jednak długotrwała, dlatego też opracowano zabieg keratynowego prostowania włosów, który regeneruje je szybko i intensywnie.

 

Taka błyskawiczna regeneracja za pomocą keratyny określana jest również mianem „brazylijskiej”. Została bowiem stworzona w Brazylii, gdzie kobiety, przez niekorzystne warunki klimatyczne, mają duży problem z utrzymaniem włosów w dobrej kondycji. Na czym dokładnie polega zabieg? Włosy najpierw zostają oczyszczone podczas mycia, a po wysuszeniu, pasmo po paśmie, za pomocą pędzelka nakłada się na nie płynną keratynę i pozostawia preparat na około 30 minut. Następnie włosy suszy się aż do całkowitego wyschnięcia i prostuje żelazkiem fryzjerskim (czyli wprasowuje keratynę).

 

 

Piękne i zdrowe?

 

Prostowanie keratynowe przeznaczone jest dla włosów zniszczonych, farbowanych, przeciążonych, puszących się i łamliwych, które po zabiegu zwykle stają się proste, gładkie i błyszczące, dzięki uzupełnieniu ubytków keratyny na całej ich długości. Efekty utrzymują się od 3 do 5 miesięcy. W tym czasie należy do pielęgnacji stosować kosmetyki z keratyną i unikać preparatów z alkoholem, silikonem i solą (SLS).

 

Jak dotąd nie zdołano jednoznacznie orzec, czy prostowanie keratyną jest bezpieczne. Ustalono natomiast, że niektóre preparaty stosowane w tym zabiegu zawierają aldehyd mrówkowy (formaldehyd), substancję szkodliwą dla zdrowia. Jeżeli więc planujesz kurację, upewnij się, że użyte kosmetyki mają odpowiedni certyfikat, a salon fryzjerski jest dobrze klimatyzowany i posiada przeszkoloną, pod kątem tego zabiegu, obsługę.

 

Komentarze