Makijaż

Makijaż do pracy – jak uniknąć wizerunkowego faux pas?

Makijaż wypada zawsze dostosować do okoliczności, ale gdy idzie o malowanie się do pracy, to tym bardziej trzeba poświęcić mu dostateczną ilość uwagi. Nie po to, żeby był idealny, ale by nie budził zażenowania, szczególnie u szefa.
Makijaż do pracy – jak uniknąć wizerunkowego faux pas?

Cera w potrzebie

 

Zdanie o człowieku wyrabiamy sobie między innymi na podstawie jego wyglądu. Każda kobieta zanim nałoży rankiem makijaż powinna sobie o tym przypomnieć. Niechlujnie wyglądająca twarz, ostra szminka, źle dobrany i roztarty podkład tworzący „maskę” – żadna z tych rzeczy nie będzie o nas dobrze świadczyć w odczuciu klientów, interesantów czy współpracowników. Jak więc się pomalować, żeby nie zaszkodzić sobie ani reputacji firmy?

 

Niektóre z nas pozbywają się problemu codziennego makijażu poprzez zwyczajną rezygnację z niego. Nie zawsze jest to dobry pomysł. Warto wysilić się w chociaż minimalnym stopniu, zwłaszcza wtedy, gdy nasza skóra wygląda na zmęczoną, pojawią się wypryski lub ciemne worki pod oczami. Poprawnie użyty korektor powinien załatwić sprawę, ale nie zaszkodzi pokusić się też o delikatny podkład lub puder, tusz do rzęs oraz róż, który ożywi nasze lica. 

 

 

Pohamuj się z kolorem

 

Niezależnie od tego, jaki kosmetyk nakładamy, musi być on odpowiednio dobrany pod względem kolorystycznym do naszej cery. Poświęćmy chwilę na to, aby podkład dokładnie rozprowadzić na twarzy i użyjmy do tego specjalnej gąbki. Unikniemy wtedy wspomnianego efektu maski. 

 

Jest jeszcze kilka innych „efektów”, których należy się wystrzegać. Nie używajmy między innymi jaskrawych i intensywnych kolorów, zarówno do pomalowania ust, jak i oczu. Czerwoną pomadkę lepiej zarezerwować na wieczór, podobnie jak kolorowe i mocne cienie. Usta możemy co najwyżej obrysować delikatną kredką i wypełnić je błyszczykiem lub szminką w naturalnym odcieniu. Do makijażu oczu użyjmy cienia rozjaśniającego czy w cielistej barwie. Zrezygnujmy z ostrych. Brwi bezpieczniej podkreślić i wyrównać cieniem niż kredką, pozostawiając je bardziej naturalne.

 

Pamiętajmy też, że nawet, jeśli wykonany przez nas makijaż był bardzo delikatny i lekki, musimy dokładnie zmyć go wieczorem przy użyciu odpowiedniego preparatu. Zostawiając resztki kosmetyków na twarzy na noc, dopraszamy się tylko o dodatkowe wypryski i zaskórniki.  

 

Komentarze