Makijaż

Niezawodny makijaż smoky eye: jak go wykonać?

Chyba nigdy nie znudzi nam się klasyczne przydymione oko. Uwielbiane przez wizażystów, aktorki i modelki, także w zwyczajnym świecie ma rzesze zwolenników. Dobrze wiedzieć, jak prawidłowo wykonać ten makijaż. Warto też pamiętać o kilku zasadach jego noszenia.
Niezawodny makijaż smoky eye: jak go wykonać?

Do makijażu smoky eye, poza ciemnym tuszem do rzęs oraz czarnym eye-linerem lub kredką, potrzebujesz odpowiedniego zestawu cieni. Cień podstawowy, najczęściej czarny, będziesz musiała bowiem uzupełnić mniej intensywnym cieniem z tej samej rodziny kolorów. W przypadku wyjściowego cienia czarnego, drugim niech będzie jasny szary. Nie obędzie się też bez rozświetlającego białego lub szampańskiego cienia do pomalowania wewnętrznego kącika oka. 

 

1. Przyda się także baza do cieni, od której zaczynamy makijaż. Powiekę można dodatkowo lekko przypudrować. 

 

2. Następnie bierzemy do ręki czarną kredkę lub eyeliner w żelu (ważne, aby dał się łatwo rozmazać) i nakładamy go na ruchomą część powieki, w odpowiedniej odległości od kącika oka, a na koniec rozmazujemy płaskim pędzelkiem, zarysowując również dolną linię rzęs. 

 

3. Teraz pora na cienie. Czarny nakładamy na górną powiekę, kierując się do łuku brwiowego. Możemy delikatnie wyjść poza załamanie powieki, gdyż całość i tak musimy rozetrzeć. Do tego celu użyjmy szarego cienia i zaokrąglonego pędzelka. Jest to bardzo ważna część makijażu – granica ma być tak roztarta, aby tworzyło się subtelne przejście między głębią cienia a skórą pod łukiem brwiowym, która pozostaje niepomalowana. 

 

4. Dolną linię rzęs również podkreślamy czarnym cieniem, który następnie rozcieramy szarym (przy użyciu mniejszego pędzelka). Wewnętrzny kącik oka rozświetlamy białym cieniem. 

 

5. Na koniec pozostało już tylko wykonać kreskę eyelinerem, obrysować kredką brzegi powiek i wytuszować rzęsy. Smoky eyes gotowe!

 

Przedstawiony makijaż jest z reguły dość mocny, co sprawia, że nadaje się on na wieczorne wyjścia. Zyskujemy dzięki niemu uwodzicielski i tajemniczy look. Odpowiednio intensywny doda nam wręcz teatralnego wyrazu, ale przy zastosowaniu delikatniejszych kolorów możemy nosić go też na co dzień. Ważniejsza od okazji jest technika wykonania. Pamiętajmy, że usta malujemy wtedy na naturalny kolor, za to czasem musimy przyciemnić brwi. Smoky eye pasuje świetnie do jasnych tęczówek. I nie musimy upierać się przy czerni – cienie brązowe, śliwkowe, zielone czy granatowe również nadają się do tego make-upu. 

Komentarze