Fryzury

Fryzura a kształt twarzy

Dlaczego na głowach niektórych kobiet burza fal prezentuje się rewelacyjnie, a dla innych ideałem jest krótka fryzurka z grzywką? W głównej mierze wynika to z budowy twarzy, w tym kości policzkowych, brody, czoła, linii szczęk.
Fryzura a kształt twarzy

Rozróżnia się pięć kształtów twarzy: owalną, trójkątną, kwadratową, prostokątną i okrągłą. Kobiety z twarzą owalną mają problem z doborem fryzury praktycznie rozwiązany, do nich bowiem pasuje niemal każda stylizacja włosów. Czoło u osób z twarzą owalną jest wysokie, broda łagodnie, lekko wydłużona, skronie są szersze, niż żuchwa. Jeśli te cechy dotyczą ciebie, możesz śmiało nosić zarówno włosy długie, jak i krótkie. Dobrze ci będzie w grzywkach, falach, lokach, fryzurach równo ściętych i cieniowanych. 

 

Twarz trójkątną charakteryzuje dużo szersze czoło w stosunku do linii żuchwy i brody. Kości policzkowe są tu wyraźnie zarysowane, podbródek jest niewielki. Przy twarzy trójkątnej należy unikać cięć krótkich. Najlepsze będą włosy półdługie i długie. Czoło powinno być choć częściowo zakryte, dobrze wyglądają fryzury z przedziałkiem z boku. 

 

Twarz okrągła to niskie czoło, wydatne policzki i niewielka, krągła broda. Fryzury należy dobierać tak, aby buzię nieco wyszczuplić. W tym celu można wysoko upinać włosy. Rekomendowane są cięcia „w pazurki”, proste, półdługie włosy albo łagodne fale. Odradzić trzeba natomiast wszelkie puszyste fryzury, grzywki, a także fryzury sięgające do okolic uszu. 

 

Wystające kości policzkowe, szerokie czoło, tak samo szeroka żuchwa to cechy twarzy kwadratowej. Jeśli chcesz nosić grzywkę, mając taki kształt twarzy, zadbaj o to, aby była ona asymetryczna. Należy unikać fryzur, w których zaczesuje się włosy „na gładko” do tyłu. Najlepiej prezentują się półdługie i długie, proste, cieniowane strzyżenia. 

 

Twarz prostokątna to twarz długa i szczupła. Najlepsze fryzury to te wyposażone w grzywkę. Wskazane są fryzury krótkie i półdługie, albo długie, ale falowane, nie proste. Im większą objętość ma fryzura po bokach, tym lepiej.

Komentarze