Pielęgnacja

Sposoby na gładkie usta

Nawilżone, jędrne usta o soczystej i naturalnej barwie wyglądają niezwykle kobieco. W przeciwieństwie do bladych, spierzchniętych i suchych warg, którym nie pomoże nawet najdroższa szminka. Sprawdź kilka prostych sposobów na to, aby Twoje usta prezentowały się jak najlepiej.
Sposoby na gładkie usta

Naskórek pokrywający wargi jest, jak wiemy, bardzo delikatny. Jeżeli odpuścimy sobie jego pielęgnację, bardzo szybko dostrzeżemy negatywne efekty takiego zaniedbania. Naturalny kolor ust zacznie blednąć, stopniowo zlewając się z kolorem skóry wokół nich. Wargi utracą jędrność, a później zaczną pierzchnąć i pękać tworząc nieestetyczne i bolesne ranki. Nałożenie kilku warstw szminki lub błyszczyka jeszcze pogorszy ten widok, bo uwydatni schodzącą skórę i suchość. Jak zregenerować naskórek i dbać o usta na co dzień, by były idealnie gładkie?

 

 

1. Zastosuj domowy peeling

 

Wargom możemy przywrócić przyzwoity wygląd bardzo prostą i tanią metodą – stosując peeling cukrowy. I od tego właśnie powinnyśmy zacząć regenerację, pozbywając się martwego naskórka. Pół łyżeczki cukru (białego czy brązowego – nie ma znaczenia) mieszamy z płaską łyżeczką miodu. Kosmetyk nakładamy na palec i okrężnymi ruchami masujemy wargi. Zamiast miodu możemy użyć oliwy z oliwek lub wody, a zamiast palca – szczoteczki do zębów, co dodatkowo wzmocni efekt. Masaż szczoteczką jest zresztą kolejnym, dobrym sposobem na złuszczenie naskórka i nie trzeba go stosować razem z peelingiem. Szczoteczkę wystarczy zmoczyć w wodzie lub wcześniej nałożyć na usta nieco oliwy, miodu lub balsamu do ust. 

 

 

2. Nałóż maseczkę

 

Najlepiej naturalną – z miodu. Miód znakomicie odżywia, dlatego jest tak popularnym składnikiem dobroczynnych dla skóry domowych kosmetyków. Warstwa produktu pozostawiona na ustach na 10-15 minut (o ile wytrzymamy tyle, nie zlizując go) od razu poprawi wygląd naszych warg. Na powierzchnię ust możemy też nałożyć grubą warstwę wazeliny kosmetycznej lub specjalnego balsamu do ust czy regenerującego kremu. 

 

 

3. Zawsze miej przy sobie ochronny balsam lub sztyft do ust

 

I nie pozwalaj wargom przeschnąć. Używaj specjalnych kosmetyków chroniących przed promieniowaniem UV oraz zawierających odżywcze oleje, witaminy i ceramidy. Bezbarwne sztyfty mają mnóstwo wariantów zapachowych, więc będziesz chciała sięgać po nie cały czas. Kolorowe szminki i błyszczyki również wzbogacone są o składniki pielęgnacyjne, ale je stosuj dopiero, gdy doprowadzisz już usta do porządku. A na koniec warty zapamiętania trik: jeśli chcesz szybko ujędrnić wargi, pobudzając w nich krążenie, pomasuj je przez chwilę kostką lodu. Nabiorą wtedy zdrowego, soczystego koloru.

 

Komentarze