Pielęgnacja

Jak zmniejszyć widoczność porów?

Rozszerzone pory to nieestetyczny problem, który spędza sen z powiek milionom kobiet na całym świecie. Jak sobie z nim poradzić?
Jak zmniejszyć widoczność porów?

Problem rozszerzonych porów może dotknąć niemal każdego, niezależnie od rodzaju cery. Wszystko przez to, że tendencje do ich rozszerzania przekazywane są genetycznie. Jeśli więc Twoja mama ma problem z szerokimi porami, nie dziw się, że i Ty z nimi walczysz.

 

Rozszerzone pory są także związane z nadmierną produkcją łoju w gruczołach łojowych, dlatego częściej cierpią z ich powodu osoby posiadające skórę tłustą i trądzikową. Pory poszerzają się na skutek nadmiaru sebum, które przez nie przechodzi i, jeśli nie staramy się ich „zamykać”, pozostają rozszerzone, sprawiając, że skóra wygląda jak gąbka. Zamykanie i zmniejszanie porów nie jest jednak sprawą prostą. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem? Oto polecane przez nas, najlepsze sposoby:

 

 

Odpowiednie oczyszczanie

 

Zrezygnuj z inwazyjnych, drogeryjnych żeli oczyszczających z chemikaliami, które często wywołują wręcz nadmierne wydzielanie sebum, bo skóra zaczyna się bronić przed nadmiernym wysuszeniem. Odpowiednie oczyszczanie polega więc na demakijażu twarzy delikatnym płynem micelarnym lub żelem bez drażniących substancji, przy użyciu kosmetycznej gąbeczki lub szczotki do czyszczenia twarzy. Szczotek nie polecamy jednak osobom z twarzami trądzikowymi, gdyż będą roznosić zmiany chorobowe po twarzy.

 

 

Wybrane zabiegi

 

Na rozszerzone pory pomoże nam zabieg mikrodermabrazji oraz złuszczanie kwasami. Jeśli borykamy się z większym problemem obejmującym także zmiany trądzikowe, możemy też zastosować domową terapię kwasami, które w formie maści lub kremów przepisze nam dermatolog.

 

 

Maseczki z glinki

 

Glinki i przygotowywane z nich maseczki to jedna z najskuteczniejszych broni przed rozszerzonymi porami. Najlepsze na ten problem będą glinka marokańska oraz zielona, które, stosowane systematycznie co kilka dni, powinny znacząco zmniejszyć pory skóry.

 

 

Zmiany w makijażu

 

Jeśli używasz zatykających pory fluidów oraz podkreślającego rozszerzone pory pudru w kamieniu, nigdy nie uporasz się z tym problemem. Chemiczne fluidy i pudry zamień na lżejsze i bardziej delikatne kosmetyki mineralne.

 

Komentarze