Pielęgnacja

Peelingi kosmetyczne. Który z nich będzie dla mnie najlepszy?

Peeling określany jest mianem jednego z najprzydatniejszych zabiegów kosmetycznych. Stanowi bazę pod wykonywanie innych usług kosmetycznych, wiążących się z poprawą stanu skóry, szczególnie tej na twarzy, ale też na dłoniach, stopach i całym ciele.
Peelingi kosmetyczne. Który z nich będzie dla mnie najlepszy?

Proces ten polega na usunięciu zrogowaciałego naskórka. Taka warstwa skóry nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też ogranicza dostęp tlenu do skóry, powoduje jej ziemisty odcień oraz utrudnia wchłanianie się składników odżywczych, jakie dostarczamy skórze z codzienną pielęgnacją.

 

Peelingi kosmetyczne są jednymi z najdelikatniejszych form usuwania naskórka. Do ich wykonania stosuje się kwasy, które praktycznie natychmiast nadają skórze zdrowy wygląd. Dzięki nieinwazyjnemu zabiegowi, skóra zdecydowanie zyskuje na elastyczności, jest bardziej lśniąca, gładka, jej koloryt jest ujednolicony. Co więcej peelingi są w stanie wygładzić nawet płytkie zmarszczki!

 

Specjaliści z Kliniki Ziemlewski szczególnie polecają peelingi w przejściowych okresach roku. Po ich wykonaniu ma się wrażenie głębokiego oczyszczenia, co działa korzystnie szczególnie wtedy, gdy skóra narażona jest na niekorzystne warunki atmosferyczne, w przypadku palenia papierosów, oraz gdy chcemy szybko poprawić jej ogólny wygląd.

 

 

Salony kosmetyczne oferują 4 rodzaje peelingu kosmetycznego

 

 

Peeling kwasem cytrynowym

 

Z racji swojej nazwy kwas cytrynowy najczęściej spotykany jest w cytrynach i stanowi zazwyczaj 8% ich masy. Oprócz tego występuje także w innych owocach: kiwi, truskawkach, czarnych i czerwonych porzeczkach, jagodach, malinach oraz borówkach. Znajduję się go także w warzywach – burakach cukrowych i  pomidorach, a także mleku. Kwas ten nie niszczy warstwy ochronnej naskórka, odpowiadającej za zwalczanie toksyn oraz naturalnie występujących w środowisku bakterii. Istnieje szereg korzyści wynikających z zastosowania peelingu kwasem cytrynowym, należą do nich m.in. odmłodzenie skóry, jej rozjaśnienie, zmniejszanie widoczności przebarwień, rozświetlenie, spłycenie zmarszczek, dotlenienie, nawilżenie, uelastycznienie, uaktywnienie wzrostu tkanek, ograniczenie działania promieni UV, działanie regeneracyjnie i pobudzenie do odbudowy uszkodzonych warstw naskórka.

 

Zabieg polega na nałożeniu na skórę stężonego, 30% kwasu. Cały zabieg jest bezpieczny i przeprowadzany pod okiem doświadczonych specjalistów z Kliniki Ziemlewski.

 

Peeling kwasem glikolowym

 

Kwas glikolowy zawarty jest w trzcinie cukrowej, winogronach, jabłkach i agreście. Jest to kwas o średniej mocy, dlatego stosowany jest przy bardziej zaawansowanych zabiegach, wymagających działania mocniejszego środka. Jego zadaniem jest przede wszystkim złuszczenie naskórka, pobudzenie go do odnowy, poprawa nawilżenia skóry. Co ważne kwas glikolowy można stosować w przypadku skóry trądzikowej. Działanie kwasu niweluje delikatne blizny, a nawet rozstępy.

 

Peeling kwasem migdałowym

 

Kwas migdałowy odnajdziemy w wiśniach, morelach i oczywiście migdałach. Zabieg szczególnie polecany osobom, które muszą się zmierzyć z pielęgnacją skóry problemowej - trądzikowej, łojotokowej i tłustej. Wskazane jest, aby z tego rodzaju peelingu korzystały osoby młode, które chcą zniwelować drobne blizny pozostałe po zmianach trądzikowych oraz te walczące z nadmiernym wydzielaniem sebum i niezadowolonym z posiadania piegów, które mogą zostać wybarwione przy pomocy kwasu migdałowego. Do zabiegu stosuje się kwas o różnym stopniu stężenia w zależności od oceny stanu skóry przez kosmetyczkę i oczekiwanych przez pacjenta efektów.

 

Kwas Jessnera

 

Przeznaczony jest dla pacjentów, u których występują zmiany związane z rogowaceniem skóry. Nakładany jest warstwami. Może być stosowany razem z innymi kwasami i dzięki nim przeniknąć do naprawdę głębokich warstw naskórka. Skutki jego działania to: spłycenie zmarszczek, usunięcie przebarwień, leczenie łojotoku i trądziku.

Kwas Jessnera to mieszanina 3 składników:

 

  • kwasu salicylowego,
  • kwasu mlekowego,
  • rezorcyny.

 

 

Należy podkreślić, że peeling kosmetyczny to zabieg całkowicie bezbolesny. Dzięki z pozoru tak niewielkiemu i nieinwazyjnemu zabiegowi możemy oczekiwać natychmiastowego efektu, dzięki któremu nasza skóra od razu nabierze zdrowego i promiennego wyglądu.

 

 

Więcej informacji na stronie: http://klinikiziemlewski.pl/wroclaw

 

Tagi:

Komentarze