Pielęgnacja

Depilacja bikini - zabieg dla wytrwałych

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad depilacją bikini?
Depilacja bikini - zabieg dla wytrwałych

Jeśli tak, to z pewnością wiesz ile wątpliwości rodzi ten zabieg. Począwszy od stopnia zaawansowania usunięcia owłosienia aż po metodę wykonania. Jeśli zaś chociaż raz skorzystałaś z tej usługi, na pewno możesz powiedzieć jedno - to zabieg dla wytrwałych kobiet.

 

 

Depilacja bikini - krótka historia i rodzaje

 

Sto lat temu nikt nie pomyślałby o możliwości, czy raczej konieczności, depilacji okolic intymnych, ale także nóg czy pach. Nie było to konieczne, bo kobiety więcej ciała zasłaniały, niż odsłaniały - nawet, jeśli przebywały na plaży. Tak naprawdę moda na trwałe usuwanie owłosienia istniała już w starożytności, jednak średniowiecze skutecznie zahamowało ten proces.

 

Obecnie można zauważyć utrzymującą się od kilkunastu lat tendencję do usuwania wszelkiego owłosienia z powierzchni ciała. Zaczęło się od pach, przez skórę nóg, a skończyło na okolicach intymnych. Tutaj depilacja osiągnęła swoje apogeum - depilację hollywoodzką. Skóra w tych szczególnych miejscach ma być całkowicie gładka. Na ile metoda ta jest estetyczna i komfortowa? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

 

 

Najnowsze trendy w depilacji okolic intymnych

 

Decydując się na zabieg usuwania owłosienia z okolic intymnych, masz wiele możliwości wyglądu tych miejsc. Choć brzmi to niewiarygodnie, z pewnością można mówić o pewnych trendach w depilacji bikini. Obecnie zwraca się uwagę nie tylko na głębokość depilacji, ale także na… wzory! Jest to jednak wersja dla odważnych i nietuzinkowych kobiet i nie zdarza się zbyt często. Jednak z pewnością warto znać główne, najbardziej rozpowszechnione rodzaje depilacji bikini:

 

1. Depilacja francuska
Owłosienie usuwane jest z pachwin i linii bikini; określana jako płytka, dzięki niej włosy łonowe nie wystają spoza kostiumu kąpielowego lub bielizny.
 
2. Depilacja brazylijska
Jest to głębsza depilacja, która obejmuje także obszar pomiędzy pośladkami i obszar warg sromowych. Owłosienie znajdujące się na wzgórku łonowym ma tworzyć pasek/trójkąt lub inny kształt ustalony przez kobietę.
 
3. Depilacja hollywoodzka
Zakłada całkowite usunięcie owłosienia z obszaru bikini.

 

 

Sposoby depilowania obszaru bikini

 

Metody, którymi można usunąć owłosienie z okolic bikini są różnorodne. Najpopularniejszą nadal pozostaje ręczna depilacja maszynką, ale sposób ten powoli traci na znaczeniu na rzecz metod dających długie efekty. Oprócz maszynek najczęściej do depilacji bikini stosuje się:

 

1. Wosk
Skóra pozostaje gładka nawet przez dwa miesiące, jednak dla wielu osób poziom doświadczanego bólu jest nie do zaakceptowania. Ponadto depilacja woskiem (na ciepło lub na zimno) może powodować poważne podrażnienia skóry.
 
2. Pasta cukrowa
Pasta cukrowa jest delikatniejsza od wosku, nie powoduje podrażnienia skóry, ponieważ nie przykleja się do niej. Dodatkowo zrobiona jest tylko z naturalnych składników (woda, cukier, cytryna), dlatego nie wywołuje alergii. Efekty utrzymują się ok miesiąca.
 
3. Depilacja laserowa
Metoda ta, jak mówi specjalista z Kliniki Ziemlewski z Warszawy i Poznania, jest wymagająca (zabieg należy powtarzać ok 3 razy), ale jednocześnie to jednorazowa inwestycja. Włosy łonowe są niszczone wiązką laserową, dzięki czemu nie odrastają.

 

 

Co zrobić, żeby nie bolało?

 

Depilacja, oprócz używania maszynki, zazwyczaj związana jest z bólem. Metody takie, jak depilacja woskiem i pastą cukrową zakłada wyrywanie włosków wraz z cebulkami, dlatego poziom odczuwanego bólu może być wysoki - szczególnie, że okolice intymne są szczególnie wrażliwe na tego typu zabiegi.

 

Dodatkowo wosk przykleja się nie tylko do włosków, ale także do skóry, co może skutkować odrywaniem kawałków naskórka. Na szczęście po pewnym czasie każdy z nas stopniowo przyzwyczaja się do bólu.

 

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być depilacja laserowa. Po pierwsze zabieg ten wystarczy powtórzyć tylko dwa-trzy razy, a nie co miesiąc przez wiele lat. Po drugie, można wówczas stosować kremy znieczulające. Po trzecie, najnowsze lasery, jak np. laser diodowy Palomar, posiadają specjalne chłodzące głowice, które znieczulają depilowane miejsce przed, w trakcie i po zabiegu.

 

Obecne lasery pozwalają także maksymalnie skrócić czas zabiegu, przez co nieprzyjemne dolegliwości trwają naprawdę bardzo krótko - podsumowuje ekspert Kliniki Ziemlewski z Warszawy

 

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na: http://klinikiziemlewski.pl/warszawa

 

Komentarze