Pielęgnacja

Zadbane dłonie każdego dnia

Pielęgnacja ciała jest jedną z wielu czynności, które dodają kobietom uroku. Poprawiają humor i sprawiają, że czują się pewne siebie. Ważne jest jednak, żeby wiedzieć w jaki sposób dbać o siebie i o swoje piękno.
Zadbane dłonie każdego dnia

“Nie wszystko złoto co się świeci” - zgodnie z tym przysłowiem, nie wszystkie drogie i reklamowane kosmetyki działają cuda. W wyborze odpowiednich preparatów powinny podpowiadać potrzeby ciała. Troska o swoje zdrowie powinna być niezmiennie ważna w każdym wieku. Jednak wybór kosmetyków wraz z upływem lat powinien się zmieniać. Gdy zauważamy na ciele pierwsze zmarszczki to znak, że organizm potrzebuje pomocy. Najbardziej narażonymi na starzenie miejscami jest twarz i dłonie. Dlatego tak ważne jest nawilżanie podczas gdy jedynie wygląd zdradza nasz wiek.

 

 

Pielęgnacja dłoni

 

Dłonie są narażone na ciągłe uszkodzenia mechaniczne. Jest to logiczne, ponieważ wykonujemy nimi najwięcej codziennych czynności. Skóra dłoni jest dosyć specyficzna, ponieważ w swojej budowie cechuje się małą ilością gruczołów łojowych i tkanki tłuszczowej. Co oznacza, że podatna jest na wysychanie i podrażnienia. Dlatego też należy regularnie ją nawilżać, aby nie straciła naturalnych właściwości regeneracyjnych. Specjaliści Klinik Ziemlewski radzą, aby w okresie jesiennym i zimowym szczególnie zatroszczyć się o dłonie, które narażone są na mróz i podrażnienia wywołane wiatrem. Dobrze jest regularnie stosować się do kilku zaleceń, które w domowy sposób poprawią kondycję dłoni.

 

Dłonie należy myć w letniej wodzie, ponieważ gorąca dodatkowo je podrażnia. Mydło nie powinno mieć kwaśnego lub obojętnego pH. Ze skórą dłoni jest podobnie jak ze skórą twarzy. Najważniejsze jest nawilżenie. Dlatego też należy stosować silnie nawilżające kremy do rąk. Dobrze jest jeżeli tego typu preparat znajdzie się na stałe w podręcznej torebce, dzięki czemu będziesz mogła po niego sięgnąć po każdym myciu dłoni. Dobrze jest jeżeli krem szybko się wchłania i nie zostawia tłustej powłoki. Jednak na noc warto jest nałożyć na dłonie warstwę kremu, która przez noc wchłonie i zregeneruje je po całym dniu. Jeżeli dłonie mają tendencje do pocenia to należy stosować kremy z mentolem, który chłodzi dłonie i zapobiega potliwości. Szczególnie dla dojrzałych kobiet poleca się raz w tygodniu zastosować peeling enzymatyczny lub mechaniczny. W ten sposób skóra będzie gładka i rozjaśniona. Specjaliści polecają wyjątkowe zabiegi profilaktyczne, których zadaniem jest usunięcie martwego naskórka i wzmocnienie bariery ochronnej skóry dłoni.

 

Wbrew pozorom skóra dłoni, choć bardzo odporna narażona jest na wiele czynników zewnętrznych. Zimą na działanie mrozu i wiatru, latem na słońce. Należy więc zwrócić uwagę czy ulubiony krem nawilżający wzbogacony jest o filtry. Magiczny wskaźnik SPF informuje o obecności odpowiednich filtrów w składzie preparatu. Jest to ważne ze względu na złe oddziaływanie promieni słonecznych, które przyspieszają proces starzenia i odpowiedzialne są za przebarwienia skóry.

 

 

Pielęgnacja paznokci

 

Zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Warto więc poświęcić więcej czasu, aby dłonie wyglądały perfekcyjnie. Należy jednak pamiętać, że zarówno kolor paznokci, jak i ich przedłużanie nie zawsze są odpowiednie do każdego miejsca i sytuacji. Wielu pracodawców wymaga schludnych i zadbanych paznokci, które nie epatują intensywnym kolorem. Dlatego też należy zwracać uwagę na wybór i nie zawsze stosować się do obowiązujących trendów. Przede wszystkim paznokcie nie powinny być narażone na skutki uboczne, które związane są z zabiegami trwałego malowania paznokci. Zwykle płytka paznokci jest uszkodzona, a paznokcie rozdwajają się i szybko łamią. Warto zainwestować w mniej inwazyjne metody. Specjaliści Klinik Ziemlewski proponuja manicure z użyciem OPI Gel Color. Tego typu żel nie wymaga ówczesnego matowienia płytki paznokci. Jest to preparat, który nie wpływa negatywnie na strukturę paznokci, przepuszcza powietrze i pozwala na wchłanianie kosmetyków nawilżających paznokcie.

 

Komentarze