Pielęgnacja

Sposób na piękne i gładkie ciało, czyli jak się pozbyć niechcianego owłosienia?

Maszynka do golenia, depilator, pasta cukrowa, wosk, fotodepilacja i epilacja laserowa - urządzeń, a tym samym metod usuwania zbędnego owłosienia jest naprawdę wiele.
Sposób na piękne i gładkie ciało, czyli jak się pozbyć niechcianego owłosienia?

Niektóre z tych zabiegów możemy wykonać samodzielnie w domu, inne zaś wymagają wizyty w salonie kosmetycznym lub klinice medycyny estetycznej. Czym się od siebie różnią? I która z nich jest najskuteczniejsza w walce z uporczywymi włoskami? Przedstawiamy wady i zalety wybranych zabiegów depilacyjnych.

 

 

Depilacja mechaniczna

 

Samodzielne usuwanie owłosienia w domu można wykonać zarówno za pomocą maszynki do golenia, jak i depilatora elektrycznego, a czasem także wosku i pasty cukrowej:

 

 

Golenie

 

Najszybsza, najtańsza i zupełnie bezbolesna metoda usuwania owłosienia. Za pomocą maszynki do golenia możemy pozbyć się każdej długości włosów, właściwie z każdej części ciała. Jednak ta metoda jest wysoce nieskuteczna - włoski odrastają zwykle po 1-2 dniach i bardzo często wrastają w skórę. Ponadto systematyczne golenie wzmacnia owłosienie - włoski odrastają dużo grubsze, mocniejsze i gęściejsze.

 

 

Depilator elektryczny

 

To zdecydowanie bardziej skuteczny sposób na usuwanie włosów niż golenie. Jednak zabieg z jego użyciem cechuje bardzo duża bolesność. To dobra metoda dla pań odpornych na ból, które chcą pozbyć się zbędnego owłosienia z ud oraz łydek w domowym zaciszu - niestety nie nadaje się ona do depilacji pach, okolic bikini czy wąsika pod nosem. Systematyczne stosowanie depilatora osłabia włosy, jednak najlepsze efekty depilacji widać dopiero wtedy, gdy włoski mają przynajmniej pół centymetra.

 

 

Wosk i pasta cukrowa

 

Te dwa zabiegi wykonuje się w bardzo podobny sposób - na ciało nakłada się specjalną substancję (wosk lub pastę), która na nim zastyga, a następnie szybkim ruchem zrywa się ją ze skóry wraz z włoskami. Te dwa rodzaje depilacji można wykonywać samodzielnie w domu, jednak dużo lepsze efekty daje profesjonalny i precyzyjny zabieg w wybranym w salonie kosmetycznym. To bardzo skuteczne metody usuwania owłosienia, ale jednocześnie bardzo bolesne.

 

 

Nowoczesna depilacja

 

Chcesz być piękna? Musisz cierpieć! - jeszcze do niedawna takie słowa były dla nas motywacją do dbania o własne ciało. Dlatego kobiety zaciskały zęby z bólu podczas depilacji woskiem lub własnym depilatorem, by móc później cieszyć się gładkim ciałem przez kilka tygodni. Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna proponuje bezbolesne zabiegi usuwania niechcianego owłosienia za pomocą światła IPL lub lasera - polecają specjaliści z Kliniki Esteticmed.

 

 

Fotodepilacja IPL

 

Jest to depilacja przy pomocy specjalistycznego urządzenia IPL, które wytwarza światło w formie błysków - docierają w głąb skóry i niszczą strukturę włosa. Jest to bardzo skuteczna i długotrwała metoda usuwania uporczywego owłosienia. Ponadto nie wywołuje ona skutków ubocznych i, co najważniejsze, jest bezbolesna. Co prawda nie gwarantuje ona stałego usunięcia włosów, ale jest zdecydowanie dobrą alternatywą dla depilacji woskiem lub pastą cukrową.

 

 

Epilacja laserowa

 

Jest to najbardziej skuteczny sposób na stałe pozbycie się owłosienia z różnych okolic ciała. Laser działa bezpośrednio na melaninę - barwnik zawarty w cebulce włosa - i powoduje trwałe zniszczenie mieszka włosowego. Wystarczy kilka zabiegów, by w bezpieczny sposób usunąć włosy z różnych części ciała - polecają specjaliści z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed w Częstochowie i Bydgoszczy. Czasami wystarczy jeden zabieg, by włosy przestały całkowicie odrastać, jednak zazwyczaj wymagane jest 3-4 zabiegów, by włosy na początku odrastały dużo słabsze, cieńsze i rzadsze, a następnie mogły zniknąć na dobre. Najlepsze efekty depilacji laserowej zauważą panie, które mają jasną karnację i ciemne owłosienie na skórze.

 

Tagi:

Komentarze