Pielęgnacja

Jak zatrzymać wskazówki zegara? Czas na wypełnianie zmarszczek

Media wykreowały współczesny model piękna, który niestety nie zawsze jest odwzorowaniem rzeczywistości.
 Jak zatrzymać wskazówki zegara? Czas na wypełnianie zmarszczek

Rozświetlona twarz, szczupła sylwetka, długie lśniące włosy to tylko kilka elementów składających się na wzór współcześnie definiowanego piękna. To prawda, że wnętrze człowieka jest ważne, ale też ciężko jest zaprzeczyć, że pierwsze wrażenie jest nieistotne.

 

Rozwój medycyny estetycznej przyniósł wiele rozwiązań i droga do bycia piękną nie jest tak długa i kręta jak dawniej. Coraz częściej okazuje się, że operacje plastyczne czy zabiegi laserowe poprawiają zdrowie i samopoczucie wielu ludzi. W czasie szybkiego postępu okazuje się również, że polecana paleta środków poprawiających urodę stała się osiągalna finansowo, nie tylko dla celebrytów, ale również dla przeciętnie zarabiającej osoby.

 

 

Walka ze zmarszczkami

 

Jak to się dzieje, że powstają zmarszczki? Z wiekiem skóra staje się mniej elastyczna, traci swoją naturalną sprężystość i wilgotność. Za odpowiednie nawodnienie skóry odpowiadają gruczoły potowe i łojowe. O ile do 20. roku życia nie należy się martwić upływem lat, to jednak później należy pamiętać, że nasze gruczoły zużywają się i stopniowo przestają działać. Dlatego też tak ważne jest używanie kremów nawilżających.

 

Jednym z najbardziej znanym z zabiegów upiększających jest wstrzyknięcie botoxu, czyli toksyny botulinowej. Jad kiełbasiany, bo tak potocznie mówi się na botox, pierwotnie miał trochę inne zastosowanie. Został wprowadzony w 1980 roku, aby redukować skurcze mięśni gładkich oka, i choć w dalszym ciągu ma on zastosowanie lecznicze, wykorzystywany jest w medycynie estetycznej do pomagania milionom pacjentów do pozbycia się zmarszczek na twarzy.

 

W medycynie estetycznej wstrzykniecie toksyny botulinowej głównie poleca się, aby zminimalizować zmarszczki mimiczne, czyli te powstałe między brwiami (tzw. “lwie zmarszczki”), te które powstają wokół oczu (m.in. “kurze łapki”), na brodzie czy szyi.

 

Wiele pacjentów boi się efektów ubocznych. Obawiają się, że efekty nie będą takie jak sobie wyobrażali. Również skutki uboczne (opadanie powieki, nudności, osłabienie mięśni, bóle twarzy), które przedstawiają lekarze nie budzą zachwytu. Dlatego tak ważne jest, aby decydując się na taki zabieg, odpowiednio wybrać klinikę i sprawdzonego lekarza, który swoim doświadczeniem zawodowym będzie w stanie pomóc.

 

 

Tokstyna botulinowa, a kwas hialuronowy

 

Wiele ludzi stawia znak równości pomiędzy toksyną botulinową a kwasem hialuronowym. Jednak, jak się okazuje to nie to samo.  Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, wstrzykuje się go, aby wypełnić zmarszczki. Natomiast toksyna wytwarzana jest z bakterii i jej działanie polega na opóżnianiu pogłębiania się bruzd.

 

Mitem jest, że kwas hialuronowy jest tylko dla dojrzałych kobiet. Otóż specjaliści uważają, że można go stosować u młodych osób jako profilaktykę tworzenia się zmarszczek. Dotyczy to głównie osób podatnych na wczesne powstawanie zmarszczek, czyli osób z żywą mimiką twarzy. Coraz częściej mężczyźni skłonni są do korzystania z uroków medycyny estetycznej. I choć Panowie starzeją się późnej, również chcą wyglądać atrakcyjnie i cofnąć efekty przeżytych lat.

 

Wybór preparatu z kwasem hialuronowym nie może być przypadkowy. Na rynku jest wiele firm które proponują nam niezliczoną liczbę substancji do wygładzania zmarszczek, ale nie dajmy się zwieść. Tylko preparaty przebadane klinicznie i z atestem powinny być używane przez klinikę medycyny estetycznej. Przykładem takich produktów może być linia PRINCESS, bazująca na naturalnym kwasie hialuronowym, RESTYLANE, która gwarantuje długotrwałe efekty, czy też JUVEDERM ULTRA.

 

Decyzja o zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego powinna być świadoma i dokładnie zaplanowane z lekarzem. Jeśli masz pytania, nie bój się ich zadawać. Wiele klinik medycyny estetycznej np. Esteticmed, odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegów wypełniania zmarszczek, aby móc jak najwięcej dowiedzieć się o tym zabiegu.

 

Więcej informacji na ten temat na stronie: http://www.esteticmed.pl/kontakt/bydgoszcz

 

Tagi:

Komentarze