Fryzury

Idealna fryzura na ślub

Z pewnością suknia ślubna w głównej mierze wpływa na wygląd panny młodej, jednak również fryzura ma bardzo istotne znaczenie. Jak ułożyć włosy na nasz wielki dzień?
Idealna fryzura na ślub

Na nienaganny wizerunek panny młodej mają wpływ wszystkie czynniki, począwszy od sukni, poprzez biżuterię, a skończywszy na fryzurze. Stylizacja włosów będzie zależeć od ich długości, kondycji, a także od tego, jaki mamy kształt twarzy i w jakiej fryzurze jest nam najładniej. Jednak to właśnie długość włosów jest tu decydująca.

 

Z krótkimi włosami jest najtrudniej. Mamy tu bowiem dość ograniczone pole manewru. Co zrobić, aby krótkiej fryzurze nadać odpowiednio uroczysty ton, jak zapewnić jej wystarczającą dawkę kobiecości? Dużą rolę mają do odegrania ozdoby do włosów, które wzbogacą nieco „chłopczykowate”, krótkie fryzury, dodając im dziewczęcego uroku lub wieczorowej elegancji. Znakomicie sprawdzą się przepaski, diademy, wpinane we włosy kwiaty, wyraziste srebrne spinki, wstążeczki. Można też pozwolić sobie na specjalny stroik do włosów zaopatrzony w romantyczną woalkę. 

 

Włosy półdługie niosą ze sobą już odrobinę więcej możliwości. Można je upiąć, związać, podkręcić, co w przypadku włosów krótkich nie wchodziłoby w rachubę. Ciekawym sposobem na ślubne ułożenie włosów półdługich jest wykonanie przedziałka z boku, wpięcie białej ozdoby do włosów nad jednym uchem i zaczesanie reszty włosów na drugą stronę. Bardzo ładnie prezentują się także włosy półdługie stylizowane na fale. Dodatkiem może być tu na przykład subtelna, mieniąca się opaska.

 

Włosy długie to nieograniczone pole do ślubnych wariacji. Doskonale prezentują się wszelkiego rodzaju koki, które dekorujemy kwiatami lub innymi ozdobami. Jeśli myślimy o koku, nie możemy zapomnieć o ładnych, ślubnych kolczykach. Włosy na ślub możemy też częściowo upiąć, rozpuścić lub wykonać jakiś wyszukaną odmianę warkocza. W każdym z tych przypadków adekwatne ozdoby będą miały duże znaczenie.

 

Komentarze