Makijaż

Makijaż na kilka sposobów

Obecnie w sklepach kosmetycznych aż roi się od kolorowych kosmetyków. Wiele barw cieni, pomadek, różne wersje podkładu… Nie wiadomo co wybrać! Za ich pomocą możemy wykonać różne wersje makijażu. Zarówno do pracy, na spacer czy na wieczór.
Makijaż na kilka sposobów

Makijaż dzienny

 

Jego zadaniem jest delikatne podkreślenie naszej urody i zatuszowanie niedoskonałości. Makijaż na dzień powinien być naturalny i nie za mocny. Wystarczy nam lekki podkład, jasne cienie, lekko podkreślone brwi, policzki, wytuszowane rzęsy i bezbarwna pomadka. Jeżeli chcemy go trochę urozmaicić możemy nałożyć na usta szminkę w mocniejszym np. różowym kolorze. Dobrym rozwiązaniem jest także wykonanie cienkich kresek eyelinerem na górnej powiece, które powiększą oko. Ostatnio bardzo modny jest „make-up no make-up”, czyli makijaż, którego nie widać. Polega on na nałożeniu kosmetyków w naturalnych odcieniach i niewielkiej ilości.

 

 

Makijaż wieczorowy

 

W makijażu wieczorowym możemy sobie pozwolić na więcej szaleństwa. To czas na mocno podkreślone oczy lub usta. Bardzo ważne jest także odpowiednie utrwalenie takiego makijażu, zastosowanie podkładu, który będzie dobrze wyglądał przez wiele godzin. Oczy możemy pomalować ciemnymi, połyskującymi cieniami. Ich oprawę podkreślamy kredką lub eyelinerem i mocno tuszujemy rzęsy. Jeżeli wolimy mocne usta, świetnie sprawdzi się klasyczna czerwień.

 

 

Makijaż ślubny

 

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu kobiety, dlatego chcemy na nim wyglądać jak najlepiej. Pomoże nam w tym umiejętnie wykonany makijaż. Najlepiej jego wykonanie powierzyć komuś, kto się na tym zna. Taki make-up musi dobrze wyglądać na żywo i na zdjęciach. Powinien podkreślać atuty naszej urody. Musi być przede wszystkim trwały – przyjęcie weselne to cała noc zabawy! Makijaż ślubny nie powinien być za mocny. Musi współgrać z białą suknią panny młodej.

 

Przy pomocy makijażu możemy zupełnie odmienić nasz wizerunek. Jest on także sposobem na delikatne podkreślenie urody i zatuszowanie jej mankamentów.

 

Zobacz też