Makijaż

Jak dobrać podkład do rodzaju cery?

Dobór podkładu nie jest wcale taki prosty. Każda cera wymaga trochę innego rodzaju makijażu. Jego zadaniem jest głównie wyrównywanie kolorytu skóry i tuszowanie niedoskonałości, takich jak zmarszczki, zaskórniki, przebarwienia.
Jak dobrać podkład do rodzaju cery?

Dobór podkładu do rodzaju cery

 

Przy cerze suchej powinniśmy wybierać podkłady o płynnej konsystencji, które łatwo jest rozprowadzić. Dobrze, jeśli zawierają witaminę C, ponieważ zapobiega ona wysuszeniu skóry. W przypadku cery mieszanej mamy utrudnione zadanie, ponieważ strefę T trzeba matować, a pozostałą część twarzy nawilżać. Są jednak podkłady przeznaczone właśnie do takiego rodzaju skóry. Jeżeli mamy cerę tłustą nie nakładajmy zbyt dużo podkładu, aby mogła ona oddychać. Powinien on zawierać substancje hamujące wydzielanie łoju i zwężające rozszerzone pory. Cera wrażliwa wymaga podkładu kryjącego, który sprawi, że zaczerwienienia nie będą widoczne. Jeśli jesteśmy w wieku dojrzałym i zależy nam na zatuszowaniu zmarszczek, wybierzmy podkłady, które lekko napinają skórę.

 

 

Przygotuj skórę zanim nałożysz podkład

 

Żeby nasza skóra wyglądała ładnie po nałożeniu podkładu, musi być odpowiednio przygotowana.  Musimy usunąć zrogowaciały naskórek za pomocą peelingu, aby cera była gładka. Przed aplikacją fluidu nałóżmy nawilżający krem, który przedłuży jego trwałość.

 

 

Jak aplikować podkład?

 

Wiele kobiet nakłada podkład palcami, ponieważ takim sposobem łatwo go rozprowadzić. Nie zawsze jednak tą metodą aplikujemy go równomiernie. Poza tym, zużywamy wtedy dużo więcej kosmetyku, niż, gdy nakładamy go pędzlem lub gąbką. Pędzel do podkładu powinien mieć zaokrąglone włosie. Pozwala on na jego dokładną aplikację. Inną metodą jest gąbka, która także ułatwi nam nakładanie kosmetyku.

 

Pamiętajmy również o tym, że odcień podkładu musi być dobrany do naszej karnacji. Jeżeli nałożymy zbyt ciemny lub jasny kolor, będziemy źle wyglądać! Podkład jest istotny zwłaszcza w makijażu wieczorowym.

 

Zobacz też