Kosmetyki

Wybieramy najlepszy płyn micelarny

Sklepowe półki aż uginają się od różnego typu płynów micelarnych. Który z nich wybrać, aby nie żałować decyzji? Sprawdzamy, czym należy się kierować przy szukaniu swojego ulubionego „micela”!
Wybieramy najlepszy płyn micelarny

Płyny micelarne to kosmetyczny wynalazek, który kochamy. Są lżejsze od mleczek do demakijażu i mniej inwazyjne od większości żeli do twarzy. Nie wysuszają skóry tak jak mydła (syntetyczne), ale pozostawiają ją czystą, świeżą i nawilżoną. Swoją nazwę zawdzięczają niewielkim cząsteczkom, tzw. micelom, które pełnią funkcję maleńkich gąbeczek wchłaniających zanieczyszczenia. Czym kierować się przy szukaniu dobrego płynu micelarnego, którego nie będziemy chciały zamienić na żaden inny? Oto nasze rady:

 

 

1. Wybieramy produkt o delikatnym składzie

 

Kupując płyn micelarny patrzmy na to, aby w składzie nie znalazły się drażniące substancje chemiczne i alkohol.

 

 

2. Wybieramy produkt nawilżający lub łagodzący

 

Zwracajmy również uwagę na to, by kupowany przez nas płyn micelarny posiadał właściwości nawilżające lub łagodzące. Takich delikatnych „miceli” warto szukać pod szyldem produktów hipoalergicznych lub naturalnych. Dostaniemy je nie tylko w „zwykłych” drogeriach, ale także w aptekach lub w naturalnych sklepach ze zdrową żywnością i kosmetykami.

 

 

3. Wybieramy produkt o… krótkim składzie

 

Pamiętajmy o prostej zasadzie: zazwyczaj im krótszy skład produktu, tym produkt sam w sobie lepszy. Dlaczego? Zwykle w składzie występują wtedy tylko te komponenty, które są niezbędne i pożyteczne, a kosmetyk nie jest „zapchany” niepotrzebnymi lub nawet szkodzącymi lub drażniącymi skórę chemikaliami.

 

 

4. Nie kierujemy się zakupowymi stereotypami

 

Pamiętajmy, że nie zawsze droższy produkt oznacza lepszy. Czasem najlepsze kosmetyki są naprawdę tanie i łatwo dostępne, a w produktach markowych i drogich pełno jest niepotrzebnych chemikaliów.

 

 

5. Polujemy na promocje

 

Z drugiej jednak strony, kilka produktów micelarnych z tzw. „górnej półki” naprawdę świetnie spełnia swoje zadanie, dlatego, jeśli nie chcemy wydawać na ich zakup wielkich pieniędzy, warto polować na przeceny w drogeriach.

 

 

A na koniec prezentujemy Wam nasze subiektywne, redakcyjne zestawienie najlepszych na rynku płynów micelarnych (kolejność przypadkowa):

 

  • Płyn micelarny „Mixa Optymalna tolerancja”, dla skóry bardzo wrażliwej
  • Płyn micelarny „Bourjois Paris Micellar Cleansing Water”
  • Płyn micelarny „be beauty” w sieci sklepów Biedronka
  • Płyn micelarny „Lirene Dermo Program”
  • Lipowy płyn micelarny „Sylveco”

 

Komentarze