Pielęgnacja

Jak pozbyć się pryszczy?

Pryszcze są zmorą wielu, zwłaszcza młodych, osób. Jak skutecznie z nimi walczyć? Za pomocą kosmetyków? Leków? A może domowymi sposobami?
Jak pozbyć się pryszczy?

Kto posiada cerę niewykazującą tendencji do powstawania pryszczy, może być zadowolony. Ta niedoskonałość potrafi być prawdziwym utrapieniem, szczególnie, jeśli pryszcze występują często i w natężonym stopniu. Z uwagi na to, iż powstawanie pryszczy ma związek z gospodarką hormonalną organizmu, czasem naprawdę ciężko jest się ich pozbyć. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań, niemałe znaczenie ma też tryb życia, który prowadzimy, m.in. sposób odżywiania, sposób pielęgnacji cery. 

 

Metod na walkę z pryszczami jest wiele. Cokolwiek byśmy czynili, musi być to wykonywane systematycznie. Bardzo istotne jest codzienne, dokładne oczyszczanie twarzy za pomocą toników i żeli głęboko oczyszczających. Od czasu do czasu warto wykonać maseczkę oczyszczającą i peeling. Warto również zrezygnować z tłustych kremów na rzecz kremów nawilżających, przeznaczonych dla skóry łojotokowej, tłustej. Można też skłonić się ku preparatom farmaceutycznym. W aptekach dostępny jest szereg kremów, maści, żelów, płynów, które potrafią radzić sobie ze zmianami skórnymi. 

 

Jeśli wypryski to problem bardzo zaawansowany, warto udać się do dermatologa, który właściwie dobierze preparaty lecznicze lub zaleci inne metody terapii. Regularne wizyty w gabinetach kosmetycznych również mogą przyczynić się do polepszenia kondycji naszej cery. W walce z wypryskami pomogą: specjalistyczne peelingi, maski, zabiegi z użyciem lasera czy mikrodermabrazja. 

 

Zastosowanie odpowiedniej diety to także sposób na przywrócenie cerze gładkości. Pryszcze będą pojawiać się rzadziej, jeśli wyeliminujemy z żywienia wszystko to, co niezdrowe, oraz jeśli znacznie ograniczymy spożywanie potraw pikantnych, słonych i słodyczy. Zaleca się spożywanie dużej ilości witamin, kwasów Omega-3 i produktów ziarnistych.

 

Komentarze