Fryzury

Modne warkocze na co dzień i od święta

Warkocze wróciły na wybiegi i od razu zawojowały serca miłośników mody. Ale oprócz tego, że są modne, warkocze mają też kilka innych zalet, dzięki którym sprawdzą się i na co dzień, i na wielkie wyjście.
Modne warkocze na co dzień i od święta

Warkocze stały się prawdziwym hitem już w poprzednim sezonie, jednak wiosną 2015 wracają ze zdwojoną siłą. Projektanci i styliści lansują je zarówno jako idealne wykończenie casualowych outfitów, jak i pieczołowicie przygotowywanych projektów na wielkie wyjścia. Okazuje się, że gdy za oknem tylko nieco bardziej przygrzewa słońce, warkocze, i to w różnych wariantach, stają się jedną z najlepszych damskich fryzur. Dlaczego?

 

 

Kobiece warkocze

 

Po pierwsze dlatego, że warkocz to jedno z najbardziej kobiecych uczesań. Warkocz jest przecież praktycznie „zarezerwowany” jedynie dla kobiet. Można spotkać mężczyzn noszących długie, rozpuszczone włosy, można też spotkać mężczyzn związujących włosy w kucyk lub nawet modny ostatnio „kikut”, ale raczej nie spotkamy mężczyzny, który zaplata włosy w warkocz. Ten ostatni od wieków jest przypisywany tylko kobietom, co widać po reakcji mężczyzn na warkocze. Przy odpowiedniej stylizacji, warkocz może bowiem stanowić najbardziej uwodzicielski element damskiego outfitu.

 

 

Romantyzm w stylu boho

 

Poza tym, że warkocze zarezerwowane są dla pań, a panowie je uwielbiają, te luźno zaplecione, ozdobione delikatnymi, pojedynczymi kwiatami lub też dużymi, masywnymi wiankami, nadadzą każdej stylizacji nuty romantyzmu w tak modnym w tym sezonie stylu „boho chic”. Dzięki temu, spokojnie możemy zapleść włosy w warkocz na randkę, na piknik ze znajomymi, ale także na… ślub w romantycznym stylu, zwłaszcza, jeśli to my mamy grać tego dnia przy ołtarzu pierwsze skrzypce.

 

 

Zapleciona wygoda

 

Ostatni powód, dla którego warto wybierać warkocze, jest bardzo prozaiczny. Warkocz jest po prostu szalenie wygodny, a do tego nie wpływa negatywnie na stan włosów i skóry głowy, jak ma to miejsce w przypadku kilku innych fryzur. Zaplatając włosy, czy to całe, czy tylko po części, gwarantujemy sobie dobre samopoczucie i brak problemu z wpadającymi do oczu kosmykami. Splatanie włosów w luźny warkocz poleca się także wszystkim kobietom na noc. Po co? Dzięki temu włosy nie będą się niszczyć i łamać podczas nocnych niekontrolowanych ruchów głowy i ocierania się ich o poduszkę.

 

Komentarze