Fryzury

Elegancka fryzura na wieczór

Szukasz niezapomnianego i zarazem eleganckiego uczesania na wieczorne wyjście? Poznaj nasze propozycje!
Elegancka fryzura na wieczór

Gdy szykujemy się na specjalne wyjście, chcemy, aby każdy szczegół naszej stylizacji był idealny. Nie inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o naszą fryzurę. Oczywiście, uczesanie zwykle dobiera się do kreacji i dodatków, jakie zamierzamy założyć. Ważne jednak, by uprzednio znać kanony, jakie obowiązują wśród wieczorowych fryzur. A zatem, jakie, zwyczajowo, fryzury na wieczorne wyjścia wybiera się najczęściej?

 

 

Klasyczne upięcie / kok

 

Upięcie włosów jest nie tylko rozwiązaniem eleganckim, ale także wygodnym i praktycznym. Włosy nie wchodzą nam do oczu, nie są targane przez wiatr, a do tego, odpowiednio uczesane, wyglądają bardzo glamour. Klasyczne upięcie może być rozwiązane na kilkanaście sposobów. Możemy spiąć włosy do góry, na bok, do tyłu, zrobić tzw. bouffant hair, czyli po prostu niejako podtapirować włosy u nasady, a także stworzyć upięcie z włosów pokręconych, pofalowanych lub wręcz przeciwnie – zupełnie prostych.

 

 

Wygodne półupięcie

 

Półupięcie to jedna z najczęściej wybieranych fryzur na wielkie wyjścia. Można je też nazwać uczesaniem niejako kompromisowym. Dlaczego? Głownie dlatego, że wybierając półupięcie, jak sama nazwa wskazuje, „trochę” włosy upinamy, a „trochę” je rozpuszczamy. Jest to opcja bardzo wygodna, (włosy podpięte nie wchodzą do oczu) i zarazem bardzo romantyczna.

 

 

Fryzury z rozpuszczonych włosów

 

Choć rozpuszczone włosy zazwyczaj kojarzą się z frywolnością, ich odpowiednia stylizacja świetnie może zdać egzamin także podczas wieczornego wyjścia i zyskać elegancki charakter. Warto w tym celu albo wyprostować włosy albo z kolei nakręcić, używając jednak w tym celu dużych wałków i lokówki, dzięki czemu nadamy im charakteru rodem z lat 20. ubiegłego wieku. Warto także rozpuszczone włosy przełożyć na jedną stronę – takie ułożenie doda fryzurze seksapilu i elegancji.

 

Komentarze