Pielęgnacja

Korekcja nosa czyli sposób na dobrą zmianę

Kształt nosa dla wielu osób jest źródłem kompleksów - zazwyczaj staramy się zamaskować defekty z pomocą makijażu czy wyboru odpowiedniej fryzury. Niektórzy skarżą się na zbyt szeroki nos, inni z kolei nie są zadowoleni z obecności charakterystycznego garba.
Korekcja nosa czyli sposób na dobrą zmianę

 

Problemem są także niesymetrycznie rozłożone dziurki lub skrzywienie spowodowane poważniejszym urazem. Jeśli ktoś czuje się nieatrakcyjnie z powodu nieestetycznego wyglądu nosa, koniecznie powinien zdecydować się na zabieg korygujący. Obecnie tego typu usługi są dostępne w atrakcyjnych cenach, ciesząc się zainteresowaniem zarówno wśród młodych osób, jak i wśród ludzi w starszym wieku. Nigdy nie jest za późno na to, aby zadbać o własny wygląd i pozbyć się kłopotliwych kompleksów.

 

 

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

 

Zabieg korekcji nosa jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku niemal każdego defektu tej części twarzy. Najczęściej pacjenci decydują się na usunięcie garba, dzięki czemu nos zyskuje prosty kształt. Rezultat jest widoczny przede wszystkim z profilu, w zależności od wielkości garbka. Korekta okaże się także skuteczna przy zmniejszaniu szerokości nozdrzy. Bardziej kompleksowe zabiegi dotyczą ogólnego wyprostowania lub skrócenia nosa. Niektórzy pacjenci decydują się na zmianę samej końcówki. Jeśli czubek jest zbyt zadarty lub wyraźnie opadający, szybko można go skorygować. Osobną grupą zabiegów są korekty wykonywane ze względów medycznych. Dla przykładu, osoby posiadające skrzywioną przegrodę nosową często skarżą się na problemy ze swobodnym oddychaniem.

 

 

Na czym polegają korekty nosa?

 

Zabiegi estetyczne dotyczące zmiany kształtu nosa mogą różnić się konkretnym przebiegiem, co jest zależne od efektu, jakie zamierzamy osiągnąć. W przypadku gdy w grę wchodzi zmiana formy czubka, modyfikacji podlega tak zwana część chrzęstna. Jeśli zaś chodzi o wyprostowanie nosa lub usunięcie garba, działania są nakierowane na część kostną. Zazwyczaj problemy związane z oddychaniem ograniczają się do wyprostowania przegrody nosowej. Obecnie większość pacjentów decyduje się na zabieg wielopłaszczyznowy, i tym samym modyfikacji podlega jednocześnie wiele części nosa. Dzięki temu można za pomocą jednego zabiegu dokonać kompleksowej korekty, osiągając nos w idealnym kształcie.

 

 

Czy można spodziewać się niekomfortowego samopoczucia po zabiegu?

 

Korekcja nosa zawsze jest pewną ingerencją w nasze ciało, dlatego należy spodziewać się niepożądanych efektów, które jednocześnie nie są długotrwałe. Charakterystyczne są przede wszystkim obrzęki, zlokalizowane głównie w okolicy nosa. Zazwyczaj utrzymują się na twarzy przez parę dni, w zależności od specyfiki naszej skóry. Niektórzy pacjenci skarżą się na nawracające bóle głowy. Również w tym przypadku są to dolegliwości pojawiające się w okresie paru dni po wykonanym zabiegu. W zależności od kondycji pacjenta, wielu lekarzy decyduje się na zdjęcie gipsu już po tygodniu. Wówczas bóle nie są już odczuwalne, chociaż wciąż mogą utrzymywać się nieestetyczne opuchlizny. Po zdjęciu gipsu należy pamiętać o stosowaniu się do zaleceń lekarza. Specjalista może wyznaczyć regularne wizyty kontrolne, za pomocą których będzie można ocenić realne rezultaty wykonanego zabiegu. W przeciągu kolejnych  miesięcy ostateczna forma nosa wciąż będzie się kształtować, jednakże uboczne dolegliwości przestaną być problemem. Oczywiście bolesne dolegliwości są zależne przede wszystkim od rodzaju wykonanego zabiegu. Pacjenci, którzy decydują się na korektę o ograniczonym zasięgu, zazwyczaj o wiele szybciej dochodzą do siebie.

 

Odpowiedni kształt nosa bezpośrednio wpływa na nasz wygląd, dlatego warto zastanowić się, czy w naszym przypadku korekta nie byłaby dobrym rozwiązaniem. Jeśli ktoś czuje się nieatrakcyjnie ze względu na jego nieestetyczną formę, koniecznie powinien zdecydować się na zabieg -  konsultując ze specjalistą, jaka forma korekty okaże się w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Warto podkreślić, że obecnie zabiegi estetyczne dotyczące nosa są dostępne w dość atrakcyjnych cenach.

 

Komentarze