Pielęgnacja

Jak długo można nakładać hybrydy? Czy jest to zdrowe dla paznokci? Maseczki na włosy – co powinny zawierać w składzie?

Dbanie o swój wygląd to domena praktycznie każdej kobiety. Wiele z nich pragnie jednak świetnie wyglądać za wszelką cenę co nie zawsze jest dobre.
Jak długo można nakładać hybrydy? Czy jest to zdrowe dla paznokci? Maseczki na włosy – co powinny zawierać w  składzie?

 

Niektóre kobiety nie zastanawiają się czy produkty oraz zabiegi z których korzystają są zdrowe i czy faktycznie warto decydować się na nie permanentnie. Poniżej zajmiemy się hybrydami nakładanymi na paznokcie oraz maseczkami na włosy.

 

 

Hybrydy na paznokcie

 

Lakiery hybrydowe czy tak zwany manicure hybrydowy to swego rodzaju przełom w dziedzinie stylizacji paznokci. Hybryda nałożona na paznokieć jest bardzo cienka przez co potrafi dać bardzo naturalny wygląd paznokcia oraz połysk utrzymujący się przez długi czas. Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na nałożenie na paznokieć tego typu lakieru.

 

Manicure tego typu utrzymuje się na paznokciach przez około 2 - 3 tygodnie. Co około 14 dni należy jednak ponowić zabieg w celu ponownego nadaniu paznokciom połysku oraz koloru. Przy takim zabiegu paznokieć jest oczywiście czyszczony i nakładana jest zupełnie nowa warstwa lakieru. Pojawia się jednak pytanie czy lakiery te nie niszczą paznokci? Według wszystkich badań nie. Lakiery te nie zawierają substancji chemicznych przez co nie niszczą płytki paznokcia. Dodatkowo nie powodują reakcji alergicznych. Według wielu źródeł lakiery tego typu są nawet bezpieczniejsze od tych tradycyjnych. Korzystanie z tego rodzaju manicure jest więc w pełni bezpieczne dla zdrowia nawet podczas ciąży.

 

 

Maseczki na włosy

 

Maseczki na włosy to najprostszy sposób na wzmocnienie ich kondycji, która stale osłabiana jest przez czynniki zewnętrzne. Maseczka działa jednak w sytuacji gdy jest dobrze dobrana. Przed wyborem maski należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy posiadamy włosy cienkie czy grube. Osoby z włosami cienkimi powinny unikać masek regenerujących. Osoby z tendencją do przetłuszczania się włosów nie powinny używać masek odbudowujących. Dla osób o puszystych włosach idealne będą natomiast maski wygładzające. Jeżeli ktoś natomiast posiada włosy farbowane powinien używać kosmetyków właśnie do takich włosów przeznaczonych.