Pielęgnacja

Różnorodne właściwości olejku kokosowego

Olej kokosowy mimo, że znany od wieków to nadal wiele osób nie zdaje sobie z jego bardzo pozytywnych właściwości zdrowotnych. Olej kokosowy jest obecnie zaliczany do grupy superfood czyli jedzenia bardzo pozytywnie wpływającego na nasze zdrowie.
Różnorodne właściwości olejku kokosowego

Olej kokosowy tak naprawdę ma bardzo wiele pozytywnych właściwości prozdrowotnych, które przedstawiamy poniżej.

 

Właściwości oleju kokosowego

 

1. Olej kokosowy zawiera wiele kwasów tłuszczowych wpływających na dobre właściwości lecznicze oraz sprawiających, że kokos jest bardzo pożywny. Olej kokosowy zawiera prawie 90% kwasów tłuszczowych jakie znane są człowiekowi. Dodatkowo są to tłuszcze nasycone, które nie są szkodliwe dla człowieka.

 

2. Osoby spożywające kokosy należą do najzdrowszych na świecie. Istnieją na świecie regiony, których mieszkańcy codziennie spożywają kokosy i nie ma jakichkolwiek dowodów na to aby kiedykolwiek stwierdzono u nich jakiekolwiek choroby serca.

 

3. Pomaga w walce z otyłością i pomaga spalić tłuszcz. Olej kokosowy zawiera triglicerydy, które zwiększają wydatek energetyczny a tym samym pomagają w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

 

4. Olej kokosowy zawiera kwas laurynowy, który posiada właściwości antybakteryjne, antywirusowe oraz antygrzybiczne i przyczynia się do walki z różnego rodzaju zakażeniami.

 

5. Olej kokosowy sprawia, że mniej jesz.

 

6. Olej kokosowy łagodzi napady padaczkowe oraz epilepsje.

 

7. Zmniejsza ryzyko zachorowań na serce oraz poprawia poziom cholesterolu we krwi.

 

8. Nawilża skórę oraz poprawia kondycję włosów. Stąd też biorą się liczne kosmetyki zawierające właśnie olej kokosowy.

 

9. Poprawia funkcje mózgu u osób z chorobą Alzheimera.

 

10. Pomagają spalić tłuszcz w jamie brzusznej.

 

Jak więc łatwo zauważyć olej kokosowy posiada naprawdę bardzo wiele pozytywnych właściwości każdy od czasu do czasu powinien właśnie po kokosy sięgać. Z pewnością ich spożywanie bardzo pozytywnie wpłynie na zdrowie i sprawi, że będziemy czuć się znacznie lepiej oraz nasze ogólne zdrowie będzie na znacznie wyższym poziomie.