Pielęgnacja

Kawa z oliwą oliwek – szybki sposób na cienie pod oczami

Kawa to dla wielu osób napój bez którego nie wyobrażają sobie żadnego poranku. Kawa oczywiście doskonale pobudza i sprawia, że zmęczenie potrafi zniknąć w mgnieniu oka.
Kawa z oliwą oliwek – szybki sposób na cienie pod oczami

 

Niewiele osób wie jednak, że kawa posiada również inne właściwości. Są to między innymi właściwości kosmetyczne. Kawa pozwala na przygotowanie z niej naprawdę wielu maseczek, które bardzo pozytywnie wpływają na kondycję skóry i potrafią poprawić wygląd.

 

 

Kawa domowym sposobem na cienie pod oczami

 

Aby stworzyć domową maseczkę na twarz, która zniweluje cienie pod oczami wystarczy jedynie do fusów po kawie dodać łyżkę oliwy z oliwek oraz dwie łyżki mleka. Tak przyrządzoną maseczkę wystarczy nałożyć na cienie pod oczami i trzymać ją na twarzy przez 15 minut. Po tym czasie wystarczy ją zmyć. Efekt widoczny jest już po jednym takim zabiegu. Oczywiście im więcej zabiegów tym efekt będzie lepszy. Kawa pozwala również zniwelować zmarszczki oraz działa odmładzająco. Od czasu do czasu warto więc nałożyć maseczkę sporządzoną z fusów kawy na całą twarz.

 

 

Idealny alternatywa dla kosmetyków

 

Cienie pod oczami to problem powszechnie znany i wiele firm stworzyło już swoje kosmetyki rozwiązujące ten problem. Kosmetyki dostępne w drogeriach często są jednak drogie i przy tym nie działają tak jak powinny. Dlatego też wiele osób poszukuje domowych sposobów na usunięcie niedoskonałości na twarzy a fusy po kawie są jednym z właśnie takich sposobów i są bardzo skuteczne. Dodatkowo maseczka z kawy nie powoduje żadnych skutków ubocznych w przeciwieństwie do niektórych kosmetyków, które na przykład mogą wysuszać skórę. Najlepiej więc zacząć od domowych sposobów i dopiero gdy one nie przyniosą zadowalających rezultatów rozpocząć testowanie różnorodnych kosmetyków.

 

 

Podsumowanie

 

Kawa to więc nie tylko napój pobudzający większość osób codziennie rano ale również doskonały sposób na zadbanie o swoją cerę. Istnieje bardzo wiele przepisów na maseczki z kawy, które wpływają w różny sposób na kondycję skóry i mogą być stosowane w przeróżnych miejscach.