Pielęgnacja

Korekta nosa i lifting twarzy – po co się je wykonuje?

Chirurgia plastyczna to jedyna odsłona tej inwazyjnej gałęzi medycyny, której nie praktykuje się by ocalać ludzkie życie wyłącznie w aspekcie fizycznym.
Korekta nosa i lifting twarzy – po co się je wykonuje?

 

Chirurgia plastyczna to jedyna odsłona tej inwazyjnej gałęzi medycyny, której nie praktykuje się by ocalać ludzkie życie wyłącznie w aspekcie fizycznym. Metody przez nią wypracowane pozwalają dokonywać takich zmian w ciele pacjenta, wskutek których jego organizm może funkcjonować sprawniej, ale również znacząco poprawić swoją prezencję. Choć chirurgia plastyczna została stworzona i była udoskonalana przez wzgląd na ofiary wypadków lub zniekształcających ciało chorób , które bez umiejętnej ingerencji nie mogłyby wyglądać estetycznie, obecnie traktuje się ją także jako sposób na poprawienie tych elementów anatomicznych, które jedynie w subiektywnym odczuciu pacjenta takiej korekty wymagają. Chirurgia tego rodzaju dba zatem nie tylko o zdrowie fizyczne, ale także psychikę osób, dla których pewne elementy wizerunku są powodem do poważnego zmartwienia, niekiedy wywołują nawet stany depresyjne i w ten sposób przeszkadzają w normalnym życiu.

 

 

Rhinoplastyka, czyli chirurgiczna korekta nosa

 

Nos to na płaszczyźnie funkcjonalnej ludzkiego ciała kluczowy dla życia człowieka narząd, umożliwiający oddychanie, uczestniczy także w procesie mówienia, umożliwiając wymawianie wielu głosek. W aspekcie estetycznym to z kolei centralny punkt twarzy, przez co swoim wyglądem znacząco wpływa na jej wygląd. Motywacje, by poddać się zabiegowi korekty kształtu nosa mogą być zatem różne i mieć swoje korzenie zarówno w wadach wrodzonych czy deformacjach nabytych poprzez doznane urazy. Mogą wypływać na przykład z tego, że zniekształcony kształt nosa przeszkadza w poprawnym przeprowadzaniu wymiany gazowej lub wyraźnym mówieniu. Wówczas podejmowane przez chirurga wysiłki koncentrują się zazwyczaj na obszarze przegrody nosowej, która jest zwykle odpowiedzialna za takie nieprawidłowości. Jeśli problemem pacjenta jest zaś aspekt estetyczny, wtedy czynności chirurgiczne obejmują szersze spektrum działań. Przedmiotem korekty może być bowiem kształt całego nosa, poprzez grzbiet, po czubek i skrzydełka. Chirurg może nadać nosowi nowy kształt, zmieniając wygląd poszczególnych części nosa, na przykład wygładzając grzbiet i usuwając z niego garb. Decydując się na operację w obrębie nosa, trzeba liczyć się z dość długim czasem rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu środkowa część twarzy jest zasiniona i opuchnięta, zwykle przez okres dwóch tygodni. W pierwszych dniach zaś konieczne jest korzystanie z opatrunków, które otulają nos i chronią go przed urażeniem. Nowy kształt nosa normalizuje się dość długo, bo trwa to przynajmniej pół roku. Dlatego osoby, które planują tego rodzaju operację, muszą podjąć tę decyzję rozsądnie i ze świadomością wszystkich konsekwencji.

 

 

Sposób na gładszą i młodszą twarz

 

Wraz z upływem czasu, skóra człowieka traci między innymi włókna kolagenowe, odpowiadające za jej sprężystość, a w jej strukturze następują nieodwracalne zmiany. Wskutek tego staje się coraz bardziej zwiotczała, pogłębiają się w niej zmarszczki, a przez siłę ciążenia fałdy skóry opadają. Wszystko to sprawia, że cała twarz zmienia swój wygląd i w widoczny sposób wskazuje na wiek swego właściciela. Z takim stanem rzeczy nie mogą pogodzić się zwłaszcza osoby, dla których bardzo ważna jest estetyczna prezencja. Opracowano wiele sposobów przeciwdziałania wiotczeniu przede wszystkim skóry twarzy: od kremów i specyfików wykorzystujących zaawansowane technologie i skuteczne substancje, po specjalne metody gimnastykowania mięśni twarzy. Jednak dla osób niecierpliwych i oczekujących szybkich, zauważalnych efektów, wyjściem jest także chirurgiczny lifting skóry twarzy. Zabieg ten polega na nacięciu skóry i naciągnięciu jej, tak by pozbyć się wszelkich nierówności. Może być on połączony także z usunięciem zbędnej tkanki tłuszczowej, przez co uzyska się efekt wyraźnego odmłodzenia wizerunku.

 

Lifting twarzy może być uzupełnieniem innych zabiegów upiększających, na przykład takich jak korekta nosa. Połączenie obu tych działań pomoże wprowadzić znaczące zmiany w wyglądzie danej osoby, a tym samym skutecznie poprawić jej samoocenę i przynieść lepsze samopoczucie, akceptację własnego wyglądu.

 

Komentarze