Pielęgnacja

Jak dobrać biżuterię sztuczną do typu swojej urody i… sylwetki?

O ile kamienie naturalne występują w ograniczonej gamie kolorystycznej, a biżuteria większych rozmiarów jest bardzo droga, o tyle błyskotki sztuczne oferują całą gamę kolorystyczną i rozmiarową, która może podkreślić kolor oczu, dopełnić makijaż i fryzurę, a nawet optycznie poprawić sylwetkę!
Jak dobrać biżuterię sztuczną do typu swojej urody i… sylwetki?

 

Analiza kolorystyczna

 

Na początku zaczynamy od doboru koloru. Podobnie jak w przypadku biżuterii srebrnej i złotej, w sklepie internetowym z biżuterią sztuczną możemy znaleźć cały przekrój kolorów, od metali pozłacanych, posrebrzanych, poprzez róże, czernie i miedzie aż do odcieni stali.

 

Bez względu na to, czy biżuteria jest sztuczna, czy naturalna, obowiązuje jedna zasada – kolory ciepłe, czyli złoty, miedziany, różowy pasują do pań o typie urody wiosny (jasna, złotawa cera, jasne włosy o rudawym połysku, nieco ciemniejsza oprawa oczu) i jesieni (brzoskwiniowa cera, jasna oprawa oczu, włosy o ciepłym, złotawym połysku, piegi) natomiast odcienie chłodne, np. srebrny, stalowy i czarny, pasują kobietom o urodzie zimy (porcelanowa cera, ciemne włosy i oprawa oczu) oraz lata (blada cera o różowym odcieniu, jasna oprawa oczu, włosy o chłodnym, popielatym odcieniu).

 

Fajnym sposobem jest również podkreślenie za pomocą biżuterii sztucznej koloru naszych oczu! Dobrym pomysłem będzie albo pogłębienie koloru swoich oczu zbliżonym odcieniem biżuterii lub działanie na zasadzie kontrastu, czyli dobrania biżuterii o kolorze przeciwnym (na kole barw) do koloru naszych oczu.

 

Dla przykładu: oczy niebieskie podkreśli naszyjnik w kolorze pomarańczowym, żółtym lub czerwonym. Oczy zielone – biżuteria w kolorze fioletowym lub różowym, oczy brązowe – błękity. Przy oczach czarnych doskonale prezentować będzie się biżuteria w każdym kolorze.

 

 

Diabeł tkwi w proporcjach

 

1. Sylwetka potężna | Budowa filigranowa

 

Po ustaleniu typu urody, należy zastanowić się nad proporcjami swojego ciała i obiektywnie ocenić jego wady i zalety. Zdecydować, co chcemy podkreślić, a co ukryć.

 

W przypadku tęższych osób lepiej sprawdza się duża biżuteria, tj. masywne naszyjniki i duże bransolety. To dlatego, że delikatna biżuteria mogłaby na takiej osobie „zniknąć” i tylko wyeksponować puszystą budowę ciała.

 

Zupełnie inaczej jest u osób wysokich i szczupłych – cienkie wisiorki, delikatne pierścionki i drobne bransoletki nie zaburzą sylwetki i nie będą przytłaczały osoby, które ja założy.

 

 

2. Rozbudowana góra | Masywny dół

 

Jeśli masz duże ramiona i zależy Ci na ich ukryciu, powinnaś zakładać bardzo długie naszyjniki, które kończą się na mostku lub niżej. W ten sposób podzielisz optycznie sylwetkę za pomocą linii V. Barki będą wydawały się szczuplejsze, a talia wcięta. Możesz również założyć na ręce duże bransoletki, które przyciągną wzrok do dolnych partii Twojego ciała.

 

Jeśli natomiast masz problem z szerokimi biodrami lub udami, spróbuj odciągnąć od nich uwagę, np. poprzez założenie dużego naszyjnika lub kolczyków i skupienie wzroku innych osób na Twojej twarzy lub dekolcie.

 

 

3. Mały biust | Duży biust

 

Jeśli nie chcesz eksponować zbyt obfitego biustu, lepiej zrezygnuj z dużych lub długich naszyjników na rzecz cienkiego i krótkiego łańcuszka, który kończy się na dekolcie. Optycznie zmniejszy piersi i będzie wyglądał totalnie seksownie!

 

Jeśli natomiast masz zbyt mały biust i źle się z tym czujesz, spróbuj zatuszować ten fakt, zakładając duży naszyjnik, a nawet kilka cieńszych naszyjników na raz. Pobaw się tez dużymi kolczykami!

 

 

4. Długa szyja | Krótka szyja

 

Panie z długą szyją będą wyglądać dobrze w każdym rodzaju kolczyków – zarówno w małych wkrętach, jak i bardzo dużych klipsach.

 

Jeśli natura obdarzyła Cię łabędzią szyją, możesz sobie również pozwolić na noszenie eleganckich kolii i krótkich łańcuszków kończących się tuż przy szyi.

 

Jeśli natomiast masz szyję krótką, wybieraj długie, cienkie łańcuszki i wiszące, pociągłe kolczyki, które optycznie wyszczuplą twarz i wydłużą szyję.