Kosmetyki

Kosmetyki naturalne domowej roboty

Drogeryjne półki wypełnione są po brzegi preparatami kosmetycznymi wszelkiej maści. Chcesz zafundować swojej skórze coś zupełnie innego? Spróbuj sama przygotować kosmetyki!
Kosmetyki naturalne domowej roboty

Jeśli dysponujesz odrobiną wolnego czasu, sama możesz sporządzić kilka kosmetyków naturalnych. Wartość takich preparatów będzie tym większa, że wykonane zostaną bez użycia jakichkolwiek chemicznych substancji, co niestety jest nagminne w kosmetykach sklepowych. Nawet te promowane jako naturalne rzadko kiedy są specyfikami rzeczywiście wykonanymi tylko z naturalnych składników. Samodzielnie przygotowane preparaty będą doskonałą alternatywą dla osób z problemami alergicznymi, które źle reagują na gotowe kosmetyki. 

 

Najprostsze do przygotowania są toniki do skóry. Wystarczy zaopatrzyć się w składnik podstawowy, z którego otrzymać chcemy ekstrakt (np. ogórki, płatki kwiatów, owoce, suszone zioła, itp.) oraz wodę. Ze składnika podstawowego zwykle przygotowuje się wywar lub papkę, miesza się z wodą i gotowe! Dość prostymi do przygotowania są także peelingi do ciała. Najczęściej stosowanymi do tego celu składnikami są: płatki owsiane, sól morska gruboziarnista, kawa, cytrusy, sole z alg morskich, cukier i miód. Duże pole do manewru jest także w dziedzinie maseczek do twarzy. W zależności od typu cery, można przyrządzać maski z: roztartych owoców, otrębów, płatków owsianych, miodu i cytryny, ogórków, żółtka i wielu innych, codziennie używanych składników. 

 

Nieco trudniejsze do zrobienia są kremy i balsamy domowej roboty, ale zaopatrzywszy się w oleje roślinne, specjalną bazę kremową oraz składniki dodatkowe, i trzymając się przepisów ich wykonania, również można liczyć na zadowalające efekty.

Komentarze