Kosmetyki

Kosmetyki dla dzieci, które sama powinnaś wypróbować

Na półkach w drogeriach, marketach oraz w aptekach wśród kosmetyków można znaleźć szeroki wybór różnych preparatów dla dzieci. Z niektórych z nich z powodzeniem mogą korzystać i dorośli, uzyskując przy tym zadziwiające niekiedy efekty.
Kosmetyki dla dzieci, które sama powinnaś wypróbować

Wrażliwa skóra potrzebuje uwagi

 

Wielu z nas ma wrażliwą, skłonną do podrażnień skórę, przypominającą nieco skórę maluszka. Wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji, dlatego warto sięgnąć po kremy pielęgnacyjne i ochronne dla dziecka. Będą one tak samo dobrze sprawdzać się przy pielęgnacji skóry osób dorosłych. Można korzystać z ochrony przeciwsłonecznej dla dzieci czy podczas zimy wybierając tłuste emolienty, chroniące skórę przed mrozem, wiatrem i śniegiem.

 

Alergicy jak najbardziej mogą korzystać z kosmetyków dla dzieci. Tym, co odróżnia kosmetyki dziecięce od kosmetyków dla dorosłych, jest fakt, że wiele preparatów dla najmłodszych zawiera składniki, które pozostają na powierzchni skóry i nie wchłaniają się w nią, dzięki czemu są bardzo bezpieczne. W preparatach dla dorosłych znajduje się wiele substancji chemicznych, np. tlenek cynku, które mogą wywołać reakcję alergiczną.

 

 

Ciekawe działanie kosmetyków dziecięcych

 

Zamiast sięgać po chusteczki do demakijażu, można w ten sam sposób wykorzystać zwykle znacznie tańsze chusteczki nawilżane dla niemowląt. Są skuteczne w usuwaniu nawet trwałego makijażu. Z kolei kremy przeciwsłoneczne dla dzieci świetnie będą chroniły wrażliwą skórę osób z bardzo jasną karnacją, ze skłonnością do powstawania oparzeń słonecznych. Właśnie taka ochrona będzie najlepsza dla fototypów skóry I i II. Poza tym krem na odparzenia pieluszkowe z powodzeniem może być stosowany na różnego rodzaju dolegliwości skórne.

 

Hipoalergiczne kremy pielęgnacyjne i ochronne dla dziecka są wręcz polecane przez dermatologów dla dorosłych ze skórą wrażliwą. Można sięgnąć po kosmetyki nawilżające i hipoalergiczne oliwki, żele pod prysznic lub emulsje do kąpieli.

 

Dziecięcych preparatów bardzo tłustych, na przykład kremów na zimę, nie powinno się stosować u dorosłych z problemem łojotokowej skóry. Mogą one jej tylko zaszkodzić.

 

Zobacz też

Komentarze