Kosmetyki

Jak kupować kosmetyki, żeby nie przepłacać?

Są takie kosmetyki, które wcale nie kosztują drogo, a jednak niejedna kobieta dałaby za nie miliony. To te, na których reklamę nie wydaje się pieniędzy, inwestuje się za to w ich skład. Takie kosmetyki mają proste, nieskomplikowane opakowania.
Jak kupować kosmetyki, żeby nie przepłacać?

 

Dlaczego kosmetyki są drogie?

 

Dlatego, że firmy wydają ogromne pieniądze na to, byś o nich usłyszała. A jak już o nich usłyszysz, to byś zakochała się w ich opakowaniu. Na reklamie przecież nie da się pokazać jakości, można tylko o niej powiedzieć, ale to nie jest tak przekonujące jak wygląd. Kosmetyki, które są tanie i dobre, mają często proste flakoniki, słoiki czy pudełeczka, a ich szata graficzna jest normalna lub wręcz nie zachwyca. Oczywiście znajdą się zawsze jakieś perełki, które są idealne pod każdym względem, ale to rzadkość. Niestety czasem tak bywa, chociaż na szczęście nie zawsze, że jeśli firma stawia na marketing, to niekoniecznie stawia też na jakość kosmetyków.

 

 

Tanie i dobre kosmetyki: czego szukać?

 

Przede wszystkim sprawdzaj oferty mniejszych firm, tych mniej znanych. Szukaj kosmetyków drogeryjnych. Często marki zupełnie niepozorne oferują produkty nie tylko po świetnej cenie, ale też zawierające dobrej jakości skład. Dobrym źródłem wiedzy na temat kosmetyków są kosmetyczne i lifestylowe blogi (np. www.smartnest.pl) oraz aplikacje mobilne, które za nas analizują składy kosmetyków. Dobry i tani kosmetyk to taki, który jest wydajny. Zwracaj na to uwagę, bo czasem krem za 40 zł okazuje się tańszy niż ten za 20 zł, właśnie ze względu na to, jak długo się go używa.

 

 

Co najlepiej kupować?

 

Inwestuj w kosmetyki o prostych składach. Cała tablica Mendelejewa nie służy Twojej skórze, bo jak mówi stare i mądre przysłowie: co za dużo, to niezdrowo. I tak właśnie jest z kosmetykami. Ogranicz ich ilość do potrzebnego Ci minimum i kupuj z głową. Inwestuj w to, co ma dobrą jakość i jest skuteczne, a unikaj kosmetyków, których cena wynika głównie z kosztów marketingowych. Pamiętaj, że tanie i dobre kosmetyki nie muszą być nierealną fantazją. Są jak najbardziej osiągalnym celem dla każdej uważnej i rozsądnej konsumentki. 

 

Jeśli masz w sobie duszę małego chemika, możesz także spróbować niektóre kosmetyki zrobić sama. Zrobienie balsamu do ust czy peelingu może być samo w sobie przyjemnością (poradnik jak zrobić np. peeling kawowy znajdziesz tutaj).