Makijaż

Makijaż na lato - trendy, za którymi warto podążać

Wakacyjny makijaż zdecydowanie różni się od tego, który stosujemy przez resztę roku. Powinien być lżejszy, świeższy i oczywiście - bardziej kolorowy!
Makijaż na lato - trendy, za którymi warto podążać

Słońce, imprezy do rana, wielogodzinne wycieczki w wyjątkowych okolicznościach przyrody. To składowe nie tylko wyczekiwanych urlopów, ale i wakacji spędzanych na miejscu - w końcu w lecie w każdej z nas budzi się dusza towarzystwa albo odkrywcy. Jak sprawić, by makijaż nie zawiódł nas nawet w najbardziej upalny dzień? Jak odnaleźć look, który sprawdzi się nad wodą, a także na wieczornej imprezie? Podpowiadamy!

 

 

Na wyjeździe: nie ilość, ale jakość

 

Jeżeli wybieramy się na egzotyczne wakacje albo nad polskie morze, gdzie pogoda - zaskakująco - wyjątkowo nam sprzyja, musimy przestawić się na myślenie, że więcej nie znaczy lepiej. Ciężkie podkłady, finezyjne kreski czy pogrubione rzęsy - to wszystko w zetknięciu z tropikalnymi temperaturami i niecodziennymi aktywnościami zamiast nam sprzyjać, stanie się naszym wrogiem. Nie mówimy tylko o takich sytuacjach jak kąpiele w morzu - choć i w tym przypadku niekiedy zdarza nam się zapomnieć, że życie to nie reklama tuszu do rzęs, ale rzeczywistość, w której po jednym zanurzeniu cały makijaż spłynie nam z twarzy. Wystarczy bowiem kilka godzin marszu w pełnym słońcu, aby po półgodzinnym rytuale przed lustrem nie pozostało ani śladu.

 

Zamiast więc ciężkich kremów i podkładów wybierzmy kremy BB lub CC, które zastąpią nam dwa kosmetyki jednym, a dzięki swojej lekkości o wiele dłużej utrzymają się na twarzy. To także jeden kosmetyk mniej do bagażu. Jeśli nie potrafimy rozstać się z kreską na powiece, do jej narysowania wybierzmy eyeliner w żelu - kredka prawdopodobnie rozmaże się zanim zdążymy się nacieszyć perfekcyjnym kocim okiem. Natomiast tradycyjny tusz do rzęs koniecznie zastąpmy wodoodporną maskarą - to nie tylko rada dla pływaków, ale i wszystkich aktywnych osób. W końcu niewiele potrzeba, żeby na szczycie wzgórza, gdzie szaleje wiatr, wypłakać sobie oczy.

 

Pamiętajmy, że letni makijaż to makijaż naturalny - skóra muśnięta słońcem, delikatnie rozświetlone powieki czy subtelnie podkreślone oczy. W pięknych okolicznościach przyrody i nam się udzieli lepsze samopoczucie bez zaawansowanych ulepszaczy.

 

 

W mieście: kolor i wyrazistość

 

Wakacyjne słońce ożywia wszechobecne kolory i wyciąga z nich głębię, której tak bardzo brakuje podczas jesiennych dni. Wykorzystajmy to i w czasie letnich miesięcy zastąpmy nasze stonowane kosmetyki tymi bardziej wyrazistymi. Zamiast cieni w kolorach brązu wybierzmy soczyste zielenie, energetyczne błękity czy żółcie. Zamiast czarnej maskary wypróbujmy niebieską - różnica będzie powalająca! Nie zapominajmy także o rozświetlaniu twarzy - dzięki temu będzie wyglądać młodo i świeżo.

 

Lato to także doskonała okazja do poeksperymentowania z naszymi paznokciami. Jeśli obowiązujące w naszej pracy reguły dress code'u nam tego nie uniemożliwiają, nie bójmy się sięgnąć w drogerii po bardziej elektryzujące lakiery. To z pozoru mała zmiana, która jednak potrafi wpłynąć na całą naszą stylizację.

 

 

Modny makijaż na lato ma przede wszystkim pozwolić nam na wyrażanie swojej osobowości. Wakacje to idealny moment, żeby każda z nas mogła pokazać się od innej - tej bardziej szalonej - strony, którą na co dzień ukrywamy. Nie bójmy się eksperymentować i pamiętajmy - możliwości są nieskończone!

 

Zobacz też

Komentarze