Kosmetyki

Jak dobrać podkład?

Jeśli dobrze dobierzemy podkład, zapewnimy sobie świetny wygląd. I odwrotnie – źle dopasowany bądź marnej jakości podkład może dodać nam lat albo sprawić, że będziemy wyglądać nienaturalnie. Co zrobić, aby wybrać prawidłowo?
Jak dobrać podkład?

Aby dobrze dobrać podkład, należy najpierw dokładnie przyjrzeć się swojej cerze. Jeśli nasza skóra ma tendencję do świecenia się, podkład rozświetlający nie będzie zbyt dobrym wyborem. W tym przypadku najlepiej jest użyć podkładu matującego, np. w musie lub w kompakcie, który doskonale poradzi sobie ze zbyt intensywną produkcją sebum. Optymalnym rozwiązaniem dla osób z cerą skłonną do powstawania przebarwień, wyprysków, z cerą potrądzikową, naznaczoną bliznami jest zaś podkład kryjący. Dobrej jakości podkład tego typu potrafi skutecznie maskować wszelkie mankamenty cery. Podkłady kryjące, w tym przede wszystkim w płynie i w kremie, są też odpowiednie dla osób z cerą naczynkową. 

 

Inny podkład dedykowany jest kobietom z cerą pozbawioną blasku, szarą, zmęczoną. Dla takiej skóry wręcz stworzony jest podkład rozświetlający, zawierający w sobie specjalne pigmenty i mikrodrobinki, dzięki którym cera nabiera promiennego wyglądu. Podkłady rozświetlające mają często działanie nawilżające, co dodatkowo pomaga cerze dojrzałej oraz suchej. Jeśli poprzez podkład chcemy zapewnić skórze odżywienie, wybierajmy preparaty mające w składzie witaminy.

 

Dobór podkładu do typu cery nie jest jedynym kryterium, które należy brać pod uwagę. Niemniej ważny jest odcień preparatu, który powinien współgrać z kolorem skóry. Aby dobrze dopasować ton podkładu, należy sprawdzić, jak prezentuje się na skórze w świetle dziennym. Test najlepiej przeprowadzić, nakładając odrobinę specyfiku na linię żuchwy.

Komentarze