Pielęgnacja

Perfekcyjna cera nie tylko przed ślubem

Twarz to partia ciała, która jest zawsze na widoku. Jednocześnie najbardziej wyeksponowana i najbardziej narażona na działanie wszelkich szkodliwych czynników zewnętrznych, zawsze wymaga szczególnej pielęgnacji, a przed ślubem wyjątkowo – w końcu w tym dniu oczy wszystkich będą zwrócone na nas.
Perfekcyjna cera nie tylko przed ślubem

Nawet jeśli nie planujemy jeszcze ślubu, o pielęgnacji twarzy warto myśleć na co dzień. Oszczędzi nam to później nerwów i pospiechu, gdy okaże się, że nasza cera wymaga serii dodatkowych zabiegów, mających zamaskować niedoskonałości, których nabawiłyśmy się na własne życzenie.

 

Pierwszą ważną rzeczą jest regularność i cierpliwość przy codziennych zabiegach pielęgnacyjnych. Po pierwszym czy drugim użyciu kremu lub innego preparatu nigdy nie widać efektów. Nie należy się tym zniechęcać. Na skutki działania nawet najlepszych kosmetyków zawsze trzeba poczekać.

 

Konieczne jest także dbanie o odpowiednie nawilżenie twarzy oraz o to, by pozwolić skórze „oddychać”. Spanie w makijażu i nieodpowiedni dobór preparatów matujących to błąd, który trudno później naprawić.

 

Do kosmetologa, dla pewności, należy zgłosić się na około rok przed ślubem. Specjalista upewni się, czy nie potrzebujemy pomocy lekarza. Jeśli cera charakteryzuje się wyraźnymi niedoskonałościami, kosmetolog zaleci wizytę u dermatologa, a ten dobierze odpowiednie odpowiednią kurację. Jeśli wszystko jest w porządku, a twarz wymaga jedynie zabiegów kosmetycznych, a nie ingerencji lekarza, czas, by swoje kroki skierować do gabinetu medycyny estetycznej.

 

Tego rodzaju placówki oferują zwykle szeroki wybór zabiegów, mających wygładzić, odżywić, rozświetlić cerę i nadać jej zdrowego wyglądu. Od pilingów chemicznych i laserów frakcyjnych dla pań, które chcą skutecznie pozbyć się blizn potrądzikowych, przebarwień i drobnych zmarszczek, poprzez kwas hialuronowy, zwany „eliksirem młodości”, czy skutecznie odżywiający kwas migdałowy, aż po ostatnie szlify i dopięcie na ostatni guzik wszystkich szczegółów. Przyszłe panny młode mogą też skorzystać z zabiegów wygładzających z zastosowaniem botoksu czy z wypełniania ust. Oferta jest niezwykle szeroka i każda z nas znajdzie w niej coś dla siebie.

 

Najważniejsze, by o odpowiedniej pielęgnacji pamiętać na co dzień. Wówczas przedślubne zabiegi stanowić będą samą przyjemność i swoistą kropkę nad „i” naszej perfekcyjnej stylizacji.

 

Więcej na temat pielęgnacji i przygotowań ślubnych dowiesz się na stronie www.wesele-slub.com

Tagi:

Komentarze