Kosmetyki

Europejskie marki kosmetyków dla mężczyzn

Europa może się pochwalić takim dziedzictwem, jakim nie może się poszczycić żaden inny kontynent. Co ciekawe, również w branży drogeryjnej odnosi sukcesy. Poznajmy najlepsze europejskie marki kosmetyków dla mężczyzn: Apothecary 87, NIVEA, Manufaktura, ZEW for Men, Pomp & Co. oraz Captain Fawcett
Europejskie marki kosmetyków dla mężczyzn

 

Marka Apothecary 87 – kosmetyki z Wielkiej Brytanii

 

Apothecary to marka kosmetyków dla mężczyzn wywodząca się z Wielkiej Brytanii. Uznaje się ją za najbardziej męską markę kosmetyków dla mężczyzn, a to za sprawą barmana Sama Martina, który postanowił stworzyć olejki pachnące w obłędnie męski sposób. W rezultacie dziś mężczyźni przepadają za drzewnym olejkiem Apothecary 87 Original Recipe oraz kwiatowo-owocowym olejkiem Apothecary 87 Vanilla & Mango.

 

 

Marka NIVEA – kosmetyki z Niemiec

 

NIVEA to marka kosmetyków wywodząca się z Niemiec. Stworzyła kilka męskich linii, na przykład linię NIVEA Silver oraz NIVEA Active. Żele pod prysznic i szampony NIVEA Silver zawierają cząsteczki srebra, które niwelują pot. Żele pod prysznic i szampony NIVEA Active zawierają cząsteczki węgla, działające na brud niczym magnes.

 

 

Marka Manufaktura – kosmetyki z Czech

 

Manufaktura to marka kosmetyków dla mężczyzn wywodząca się z Czech. Słynie ona z tego, że produkuje mikstury na bazie ekstraktu z piwa. Piwo, jak się okazuje, nie tylko doskonale smakuje, ale zawiera też wiele witamin, zwłaszcza z grupy B, powodujących, że włosy rosną i zachowują wspaniałą kondycję. Warto polecić od Manufaktury zarówno szampony, jak i odżywki.

 

 

Marka ZEW for Men – kosmetyki z Polski

 

ZEW for Men to marka kosmetyków dla mężczyzn wywodząca się z Polski. Słynie ona z tego, że produkuje mikstury na bazie ekstraktu z węgla drzewnego. Węgiel wbrew pozorom nie brudzi, a oczyszcza; właśnie dlatego stosuje się go w preparatach na przeczyszczenie czy też specyfikach uatrakcyjniających naturalną urodę. Warto polecić mydła ZEW for Men z aktywnym węglem w wielu wariantach: do włosów, do brody, do ciała i twarzy oraz do golenia.

 

 

Marka Pomp & Co. – kosmetyki z Irlandii

 

Pomp & Co. to marka kosmetyków dla mężczyzn wywodząca się z Irlandii. Braci Pomp oprócz więzów krwi łączyło zamiłowanie do barberingu i fryzjerstwa. Poskutkowało to tym, że postanowili stworzyć autorskie produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów. Mężczyźni stawiają włosy przy użyciu pomady nabłyszczającej Pomp & Co. Pomade lub matującej pomady Pomp & Co. Hair Creme.

 

 

Marka Captain Fawcett – kosmetyki z Wielkiej Brytanii

 

Captain Fawcett to marka kosmetyków dla mężczyzn wywodząca się z Wielkiej Brytanii. Powstała w naprawdę niezwykły sposób, za sprawą kapitana Percy’ego Fawcetta. Pewnego razu wyruszył on ze swoją ekipą w rejs i zaginął; po wielu latach odnaleziono tylko receptury i mazidła jego autorstwa, na podstawie których zaczęto wyrabiać mikstury. Godne polecenia okazują się nie tylko woski do wąsów tej marki, ale też olejki, a nawet perfumy.