Fryzury

Fotele fryzjerskie dla dzieci - jakie wybrać?

Pierwsza wizyta u fryzjera to dla najmłodszych wielkie przeżycie! Do salonów fryzjerskich przychodzą mamy z coraz mniejszymi dziećmi, których komfort jest równie ważny, co dorosłych klientów. Dlatego salony oferują najmłodszym klientom strzyżenie na specjalnie dostosowanym do nich fotelu.
Fotele fryzjerskie dla dzieci - jakie wybrać?

Wymagania dotyczące foteli fryzjerskich dla dzieci

 

Coraz częstsze staje się dbanie o najmłodszych klientów. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama foteli fryzjerskich dla dzieci. Aby nie przerazić malucha i sprawić, aby miał miłe wspomnienie po wizycie w salonie, trzeba odpowiednio dostosować miejsce pracy. Dużą popularnością cieszą się fotele w kształcie autek lub zwierzaków. Dzieci, siadając na nich, mają sporą frajdę i zapominają o strzyżeniu. Dla "starszaków" oferta foteli jest już nieco bardziej stonowana, są to zazwyczaj tradycyjne fotele fryzjerskie, z zabezpieczeniem, otoczone gamą kolorów i wzorów.

 

Nieważne, jak bardzo wymyślny będzie fotel. Nie można zapomnieć, że ma być wygodny. Ponadto, aby i fryzjerowi pracowało się dobrze, fotele dla dzieci powinny mieć regulowaną wysokość. Plusem są też oparcia na ręce i stopy dziecka, które stabilizują jego pozycję. Wykończenie fotela musi być bezpieczne! Żadnych ostrych elementów. Ergonomiczny kształt jest gwarantem, że dziecko spokojnie wysiedzi podczas obcinania włosów.  Przy niewygodnej pozycji maluch będzie się kręcił i wyrywał do mamy, co nie zachęci jej do powrotu do tego salonu. Aby docierać do wielu klientów, dobrze jest mieć fotele fryzjerskie dla dzieci w ofercie salonu.

 

 

Fotel dla dzieci w kształcie samochodu

 

U najmłodszych zdecydowanie największą furorę robią fotele fryzjerskie dla dzieci w kształcie zabawek. Sprawdzonym motywem są samochody lub kabiny od karuzeli, motylki, samoloty, z ciekawymi i kolorowymi motywami oraz naklejkami. Większość takich modeli posiada dodatkowe efekty dźwiękowe i świetlne, co stanowi niemałą frajdę dla małego klienta. Takie rozwiązanie jest idealne dla dzieci zazwyczaj do 4 lat. Przydatną funkcją fotela fryzjerskiego dla dzieci są pasy, które umożliwiają unieruchomienie niesfornego klienta.

 

 

Fotel fryzjerski dla dzieci z nakładką

 

Ta propozycja to opcja dla opornych, którzy niekoniecznie chcą wydawać pieniądze na fotel fryzjerski dla dzieci, lub dla salonów o niewielkim metrażu, w których nie ma miejsca na dodatkowy fotel. Specjalna nakładka na fotel, będąca uniwersalnym elementem, na pewno sprawdzi się znakomicie. Dzięki niej dziecko zostanie bezpiecznie posadzone na odpowiedniej wysokości i w wygodny sposób. Takie rozwiązanie jest dobre dla wszystkich dzieci, niezależnie od ich wieku. Pamiętajmy, że nawet najmniejszym należy się komfort, dlatego jeśli nie zdecydujemy się na zakup fotela fryzjerskiego dla dzieci, alternatywą niech będzie nakładka.

 

Fajny i kolorowy fotel skutecznie odciągnie uwagę dziecka, a fryzjer w tym czasie będzie mógł spokojnie zająć się swoją pracą. Odpowiedni wybór fotela fryzjerskiego dla dzieci sprawi, że mali klienci będą czuć się bezpiecznie i z chęcią wrócą do Twojego salonu.