Makijaż

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

Stosowanie dobrej maskary nie jest jedynym sposobem na dodanie rzęsom wymarzonej formy. W salonach kosmetycznych wykonuje się od jakiegoś czasu zabieg wydłużania i zagęszczania rzęs. Czy jest on skuteczny i bezpieczny?
Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

Nie od dziś wiadomo, że długie, piękne rzęsy dodają twarzy nieporównywalnego uroku. Natura w tym względzie często nie jest łaskawa, obdarzając nas dość rzadkimi, cienkimi rzęsami o niezbyt okazałej długości. Podkreślamy je więc tuszem, który od lat uchodzi za niezbędny składnik kobiecej kosmetyczki. Krótkie, cienkie rzęsy można też poddać zabiegowi przedłużania i zagęszczania. Jednak wiele kobiet ma pewne wątpliwości co do jakości takich zabiegów. Czy nie ucierpią na tym nasze naturalne rzęsy?

 

Przedłużanie rzęs polega na przyklejaniu do każdej naturalnej rzęsy po jednej rzęsie syntetycznej. Cały zabieg trwa około 1-2 godzin, jest bezbolesny, efekt utrzymuje się przez kilkanaście tygodni. W międzyczasie zaleca się kilkukrotne uzupełnianie rzęs. Sztuczne rzęsy dobierane są tak, aby idealnie dopasowywały się do naszych naturalnych rzęs. Jeśli zabieg wykonany jest w pełni profesjonalnie, bezpieczeństwo naszych własnych rzęs jest stuprocentowe. Do rzęs młodych, będących w fazie wzrostu, nie dokleja się rzęs syntetycznych, dlatego mogą sobie dalej swobodnie rosnąć. Sztuczne rzęsy nie zagrażają też rzęsom „dorosłym”. Jeśli naturalna rzęsa wypada, wypada również i sztuczna. Nic nie zostaje zakłócone. 

 

Podstawową zaletą skorzystania z zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs jest sam rezultat. Uzyskujemy efekt gęstych, długich, podkręconych rzęs i możemy zapomnieć nawet o ich tuszowaniu. Wadą tego zabiegu jest zaś ryzyko natrafienia na mało fachową kosmetyczkę. Źle wykonany zabieg mógłby zniszczyć nam rzęsy. Jeśli jednak skorzystamy z usług dobrego gabinetu, nie powinnyśmy się o nic obawiać.

Komentarze