Makijaż

Makijaż permanentny – jego zalety i wady

Trwały makijaż ma wiele zalet, dostrzegalnych zwłaszcza przez te osoby, które nie lubią tracić czasu na codzienne rytuały kosmetyczne. Nie jest jednak pozbawiony wad. Poznaj jedne i drugie, i zdecyduj które biorą u Ciebie górę.
Makijaż permanentny – jego zalety i wady

Zabiegowi makijażu permanentnego jest zdecydowanie bliżej do tatuażu niż niewinnej henny. Nic więc dziwnego, że przed umówieniem wizyty w salonie kosmetycznym, rozważasz wszystkie za i przeciw. Długotrwały efekt, jaki chcesz osiągnąć, może wiązać się z pewnymi niedogodnościami, których unikniesz pozostając wierna tradycyjnej formie wykonywania makijażu. Choć w ogólnym rozrachunku, mogą mieć one niewielkie znaczenie, warto o nich wiedzieć.

 

 

Zalety makijażu permanentnego

 

O najbardziej oczywistej zalecie makijażu permanentnego mówi sama jego nazwa. Makijaż permanentny brwi czy ust daje długotrwałe efekty nie tylko kosmetyczne, ale i korygujące. Niezależnie więc, czy makijaż jako taki jest dla Ciebie narzędziem służącym podkreśleniu czy raczej poprawieniu urody, możesz na długi czas zapomnieć o konieczności wykonywania go codziennie – jeśli tylko zdecydujesz się na zabieg.

 

Jeszcze raz warto zaznaczyć, że makijaż permanentny to nie tylko sposób na ułatwienia sobie życia, ale też na polepszenie jego jakości. Może bowiem korygować defekty urody będące przyczyną kompleksów i pozwala wrócić do dawnego wyglądu, który zmienił się w wyniku nieprofesjonalnej kosmetyki (np. niewłaściwej regulacji brwi), choroby, pojawienia się blizn czy zmian hormonalnych. Stosują go także osoby, które chcą zatuszować utratę włosów czy zdecydowały się na pigmentację blizn.

 

Makijaż permanentny, przynajmniej ten wykonany profesjonalnie (np. tu https://www.beautystory.pl), daje naturalne efekty i trudno odróżnić go od zwykłego makijażu czy nawet oryginalnej urody. Nie przekreśla też stosowania zwyczajowego makijażu. Dlatego usta permanentne wciąż będziesz mogła ozdabiać ulubioną szminką i błyszczykiem.

 

 

Makijaż permanentny – wady

 

Decydując się na makijaż permanentny pamiętaj, aby wykonać go w profesjonalnym salonie kosmetycznym, u doświadczonej linergistki. To zbyt poważny zabieg, by powierzyć go osobie bez kompetencji. Niestety linergistka nie jest wpisana na listę zawodów, więc de facto można nią „zostać” po przejściu kilkudniowego szkolenia. A nieodpowiednio wykonana pigmentacja wiąże się nie tylko z ryzykiem oszpecenia, ale i komplikacji zdrowotnych. Jeśli jednak wybierzesz dobrze, potencjalne powikłania raczej Ci nie grożą.

 

Niemniej, przed i po zabiegu makijażu permanentnego należy dostosować się do pewnych zaleceń. Trzeba wyjątkowo dbać o wrażliwą, nieco jeszcze podrażnioną skórę. Przez krótki czas nie będziesz mogła opalać się czy pływać. Niewskazany jest też intensywny wysiłek fizyczny, jedzenie pikantnych potraw, picie alkoholu czy palenie. Na miesiąc do pół roku przed zabiegiem musisz też odstawić pewne leki i zakończyć antybiotykoterapię.

 

Po zagojeniu się naskórka, możesz cieszyć się wymarzonym efektem. Weź jednak pod uwagę, jak często zmieniają się trendy, również te w makijażu. Czy po kilku latach wciąż będziesz zadowolona z dekoracyjnych kresek na powiece? Ta kwestia wymaga przemyślenia zwłaszcza, gdy decydujesz się na makijaż permanentny oczu.

 

Ostatnią, ale dla wielu decydującą wadą są koszty makijażu permanentnego. Każdy zabieg to cena minimum kilkuset złotych, a dla przedłużenia trwałości zaleca się uzupełnianie pigmentu co pewien czas.

 

Zobacz też