Makijaż

Jak przedłużyć trwałość domowego manicure i pedicure?

Choć hybrydy od dawna już święcą triumfy, nie każda z nas ma czas i pieniądze, aby regularnie biegać do profesjonalnej manicurzystki. Poza tym wiele kobiet zwyczajnie preferuje tradycyjny manicure i pedicure wykonany w domu. Ich trwałość można przedłużyć!
Jak przedłużyć trwałość domowego manicure i pedicure?

Domowy manicure ma wiele plusów, niestety przeważnie nie jest nim trwałość. Wiele z nas widzi w tym zaletę, bo – jak to kobiety – lubimy zmiany. Samodzielny manicure trzeba wszak odnawiać częściej niż hybrydowy. Nie oznacza to jednak, że tolerujemy odpryskujący pod dwóch dniach lakier.

 

 

Trwały manicure – zacznij od podstaw

 

Podstawą udanego i trwałego manicure jest przygotowanie paznokci. I nie chodzi tutaj o nadanie im odpowiedniego kształtu. Paznokcie przed malowaniem powinny zostać dobrze oczyszczone i odtłuszczone. Zmywamy więc stary lakier, a następnie moczymy dłonie w celu odsunięcia skórek. Następnie pilnikiem kształtujemy paznokcie i delikatnie piłujemy ich powierzchnię. Ta ostatnia czynność pozwoli nadać lepszą gładkość płytce paznokcia, a do wpłynie korzystnie na przyczepność lakieru.

 

Odtłuszczanie wbrew powszechnej wiedzy nie polega na przemyciu paznokci zmywaczem. Służą do tego specjalne płyny i cleanery.

 

 

Lakier i spółka

 

Przed rozpoczęciem manicure musimy upewnić się, że płytka paznokci jest sucha. Na pierwszy rzut traktujemy je bazą. Baza pod lakier nie tylko przedłuży jego trwałość, ale i zapobiegnie ewentualnym przebarwieniom. Dopiero na nią nakładamy wybrany lakier. Gdy pierwsza warstwa wyschnie, rozprowadzamy drugą.

 

Wykończeniem manicure i pedicure powinien być top coat. Każdy top coat utwardza i wzmacnia lakier, a dodatkowo może mu nadać również połysk czy matowość.

 

Tak wykonany manicure może trzymać się nawet 10 dni bez najmniejszego odpryśnięcia. Oczywiście znaczenie ma również jakość samego lakieru. Jeśli bardzo zależy nam na trwałości domowego manicure, lepiej nie wystawiać paznokci na działanie chemikaliów (podczas sprzątania ubieramy rękawice ochronne) i wysokiej temperatury, np. w saunie.