Fryzury

Szybki kok na co dzień – sposoby wiązania

Wiązany w kilka chwil kok to obecnie jedna z najczęściej wybieranych fryzur. Posiadaczki półdługich i długich włosów wybierają kok, ponieważ łatwo go zrobić i jest wygodny. Ten rodzaj upięcia może pasować do każdego kształtu twarzy, wystarczy tylko wiedzieć, w jaki sposób go ulepszyć.
Szybki kok na co dzień – sposoby wiązania

Bad hair day i messy bun

 

Angielskie “messy bun” chyba najlepiej określa ulubiony w ostatnich czasach rodzaj koku. W teorii powinien dać się upiąć w kilkanaście sekund. W praktyce potrzeba do tego nieco wprawy. Każda z nas, która kiedykolwiek starała się zrobić idealny kok w tym stylu wie, że najlepiej wychodzi zawiązany przypadkowo i od niechcenia. Tak zresztą powinien wyglądać – niedbały, luźny, ze sterczącymi tu i ówdzie kosmykami. Dobry messy bun poradzi sobie z bad hair day, czyli włosami w takim stanie, że nie odważymy się na inną fryzurę.

 

 

Jak zrobić messy bun?

 

Sposobów jest kilka.

  • Zbierz włosy wysoko i przeciągnij przez gumkę, koniec ogona zostaw jednak w środku. Włosy opleć gumką jeszcze dwa razy. Dociągnij kok i nastrosz.
  • Włosy upnij w wysoki kucyk, a następnie owiń go przy nasadzie. Końcówkę przypnij spinką.
  • Zrób przedziałek na środku głowy lub na boku. Włosy zbierz do tyłu i upnij niedbały kok dość nisko.

 

Dwa pierwsze warianty messy bun są odpowiednie przede wszystkim dla osób o pociągłej, kształtnej twarzy. Wysokie upięcie i gładko uczesany przód eksponują czoło, odkrywają policzki i uszy. Jeśli mamy okrągłą buzię, możemy pozwolić sobie na taki kok, tylko jeśli włosy nie będą zbyt gładko zaczesane. Pojedyncze kosmyki powinny więc okalać twarz, a włosy tuż nad czołem warto natapirować, by wydłużyć ją optycznie.

 

 

Pomocne wskazówki

 

Natapiruj włosy. Przed lub po upięciu włosów w kok, warto je natapirować, zwłaszcza jeśli tego dnia nie wyglądają najlepiej.

 

Użyj spinek i wsuwek. Nie muszą to być zwykłe, czarne wsuwki. Choć kok jest z założenia niedbały, możemy wpiąć we włosy bardziej finezyjne elementy. Doskonale sprawdzą się złote wsuwki w kształcie gałązek czy kwiatowe aplikacje.