Fryzury

Fryzura na co dzień: włosy długie i półdługie

Masz długie lub półdługie włosy? Dowiedz się, jak je odpowiednio pielęgnować i układać, aby każdego dnia były Twoją najpiękniejszą ozdobą.
Fryzura na co dzień: włosy długie i półdługie

Odpowiednia pielęgnacja

 

Aby włosy pięknie się prezentowały, należy o nie odpowiednio dbać. Odpowiednio, czyli jak? Po pierwsze, nie należy przesadzać ze stylizacją na gorąco, a także z używaniem chemikaliów. Zamiast codziennie katować włosy prostownicą, pianką do układania i lakierem, warto postawić na nawilżające mgiełki, które pomogą uzyskać nam odpowiedni kształt fryzury. Zwróć jednak uwagę na to, aby wybrany przez Ciebie produkt nie miał w składzie alkoholu (Alcohol Denat), bo wtedy, choć producent zapewnia o nawilżeniu włosów, po pewnym czasie użytkowania kosmetyku, włosy staną się zwyczajnie przesuszone. 

 

 

Narzędzia do czesania i odpowiednia technika

 

Używasz plastikowej szczotki lub grzebienia? To błąd! Twoje włosy potrzebują odpowiedniego szczotkowania. Aby nadać im piękny połysk, codziennie rano i wieczorem czesz je dokładnie szczotką z włosia dzika, nie ciągając ich przy tym, ale wykonując delikatne ruchy. W opanowaniu puszących się i zwijających w kołtuny włosów pomoże Ci także fryzjerska szczotka rodem z Wielkiej Brytanii – Tangle Teezer, która również zapewni Twoim włosom piękny połysk i do tego ułatwi Ci ich ujarzmienie. 

 

 

Maska i odżywka

 

Aby Twoje włosy pięknie prezentowały się na co dzień, postaw na dobre maski i odżywki. Maskę o bogatym składzie stosuj na włosy 1-2 razy w tygodniu, po umyciu, trzymając ją na włosach, pod ręcznikiem, około godziny. Odżywki stosuj natomiast po każdym myciu włosów. Jeśli to możliwe, zupełnie zrezygnuj z suszarki i pozwól włosom schnąć w naturalny sposób. 

 

 

Szukasz inspiracji dla fryzury? Zobacz proponowane przez nas stylizacje włosów długich i półdługich. 
 

wlosy-poldlugie

 

wlosy-poldlugie

 

wlosy-poldlugie

 

wlosy-dlugie

 

wlosy-dlugie

 

wlosy-dlugie

 

wlosy-dlugie

Komentarze